Zamiast na drogę, patrzył w telefon ... Sprawa trafiła do sądu

Policjanci ujawniają na terenie całego kraju kilka tysięcy wykroczeń drogowych dotyczących korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem. W tej liczbie są wykroczenia popełnione przez kierujących wszystkimi rodzajami pojazdów, w tym rowerzystów.

Zajęci rozmową nie zwracamy uwagi na obowiązuje znaki drogowe, na innych uczestników ruchu, co w konsekwencji może doprowadzić do przykrych dla nas sytuacji np. do tego, że będziemy uczestniczyć w zdarzeniu drogowym.   |  fot. T. Samuel Pexels

Tylko wczoraj (13.09) policjanci ruchu drogowego patrolowali teren Czerska, gdzie na ul. Tucholskiej zauważyli kierującego BMW, który nie obserwował drogi tylko wzrok miał skierowany na wyświetlacz telefonu. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi skierują w tej sprawie wniosek o ukaranie do sądu, który podejmie decyzję co do kary wobec 21-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego.

Mając na względzie własne i innych bezpieczeństwo, kierownicę powinniśmy trzymać obiema rękami. Chcąc porozmawiać przez telefon, zatrzymajmy się w bezpiecznym miejscu lub zejdźmy z roweru, a jeżeli jest to możliwe, to po prostu rozmowę kontynuujmy dopiero po dotarciu do celu.

Chojniccy policjanci ostrzegają, że wobec kierujących samochodami oraz rowerzystów, którzy nie będą stosować się do wskazanych przepisów ruchu drogowego będą wyciągane konsekwencje prawne w postaci mandatów karnych lub kierowanych do sądu wniosków o ukaranie za popełnione wykroczenia drogowe.

KPP