Załogi w kl. 420 z medalami Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W sobotę zakończyły się trwające w dniach 29-31 sierpnia Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich w Górkach Zachodnich. W klasie 420 była to również Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

W sobotę zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów oraz klas nieolimpijskich, gdzie udanie wypadły załogi ChkŻ.   |  fot. nad.

Bardzo dobry start zaliczyły załogi ChKŻ Chojnice w klasie 420. Patryk Kosmalski z Tomaszem Lewandowskim (OKŻ Olsztyn) zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski U19 mężczyzn. Także Agnieszka Pawłowska z Dominiką Ołowiak (YKP Gdynia) spisały się na medal i zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski U17 open (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży).

W klasyfikacji Open nasze załogi uplasowały się na następujących miejscach: Patryk zajął 2 miejsce natomiast Agnieszka 7 miejsce. Łącznie rywalizowało 31 załóg.

Tekst i foto: Tomasz Lewandowski