Zalety drewnianej podłogi

Drewno jest materiałem, który w budownictwie i wystroju wnętrz stosuje się od wielu lat. Choć jakiś czas temu straciło na popularności, na rzecz materiałów drewnopodobnych, to teraz możemy zaobserwować odrodzenie mody i powrót drewna.

Podłoga drewniana jest jedną z metod wykończenia domu i mieszkania. Zapewnia przytulny wygląd i prezentuje się doskonale.   |  fot. nad.

Między innymi wykorzystywanego do wykonania podłóg.

Dlaczego drewno jest dobrym materiałem na podłogę?

Drewno jest materiałem, który posiada wiele zalet, wskazujące na to, że naprawdę warto wykorzystywać je do wykańczania wnętrz. Są to zalety zarówno wskazujące na zarówno estetykę, jak i wytrzymałość tego materiału.Każda podłoga, niezależnie od tego, z czego zostanie wykonana, powinna zostać odpowiednio zakonserwowana.

Oczywiście nie zawsze stosuje się takie same metody zabezpieczenia podłogi, ponieważ wymagania materiałów są różne. Dzięki zastosowaniu takiego zabezpieczenia można wydłużyć czas użytkowania podłogi nawet o kilka lat. W przypadku podłóg drewnianych możemy być pewni, że jeśli zostało wszystko zrobione tak, jak należy, to wytrzymają one nawet do 30 lat.

Argument, który będzie wskazany poniżej, na pewno przypadnie do gustu tym, którzy w domu zajmują się jego sprzątaniem. Jedną z obaw, w zastosowaniu drewna, jako podłogi, jest fakt, że taka podłoga może wchłaniać substancje, typu różne ciecze i się przebarwiać. Tym razem też można odwołać się do jakości zabezpieczeń, ponieważ jeśli na podłodze zostały zastosowane odpowiednie środki, to podłoga będzie bardzo łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu.

Czasem wystarczy tylko ciepła woda, aby pozbyć się plam. Poszukiwania takich podłóg warto zacząć od Internetu. Można na przykład zacząć od strony przedsiębiorstw drexpol.com.pl. Warto poszukiwać firm, które tym materiałem zajmują się od lat, ponieważ wtedy mamy pewność, że mamy do czynienia z drewnem dobrej jakości i z wykwalifikowanymi pracownikami.

Wytrzymałość i estetyka

Drewno wybieramy jednak nie tylko ze względu na jego wytrzymałość i inne tego typu cechy, lecz także ze względu na walory estetyczne. Drewno jest materiałem, które potrafi ukoić nerwy. Wprowadza do pomieszczeń rodzinną i łagodną atmosferę, a odpowiednio wystrojone wnętrze, w połączeniu z drewnianą podłogę, pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu. W takich pomieszczeniach wypoczywa się znacznie przyjemniej i szybciej regeneruje się siły, szczególnie te psychiczne.

Drewno posiada także pewną specyficzną cechę, a mianowicie starzenie się i w wyniku tego procesu zmienia się jego kolor. Nie jest to diametralna zmiana, lecz widać różnice. Dzięki temu w pomieszczeniach naturalnie mogą zachodzić pewne zmiany, które wpłyną na ich wyjątkowość i nieco mogą je odnowić.

Komfort termiczny

Opisywany materiał jest znany również ze swoich możliwości izolacyjnych. Drewno świetnie izoluje ciepło. Dzięki temu, jeśli w domu zostanie nagrzane, do wychłodzenia nie będzie dochodziło wcale tak szybko. Na pewno można stwierdzić, że znacznie wolniej traci ciepło, niż przykładowo kamień. Drewno to również dobra izolacja akustyczna. Pochłania hałasy, więc w przypadku posiadania małych dzieci, może to być lekkie ukojenie dla uszu.

(mat. partnera)

Zapisz