Zakończyły się regaty Chojnice Team Cup

W dniach 13-14.07.odbyły się regaty Chojnice Team Cup. Są to jedne z nielicznych w Polsce regat drużynowych w klasie Optimist, na których zawodnicy trenują przed Drużynowymi Mistrzostwami Polski i Drużynowymi Mistrzostwami Europy.

Na podium najlepsi uczestnicy regat.   |  fot. nad.

Regaty charakteryzują się specyficzną formułą "każdy z każdym" i uczą zawodników taktyki. W tegorocznej edycji regat wystartowała rekordowa ilość drużyn - 18, a warunki wietrzne pozwoliły na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych "flight-ów". Drużyny zostały podzielona na dwie ligi - mocniejszą i słabszą. Po rozegraniu poszczególnych wyścigów, często bardzo emocjonujących.

Ligę A wygrała Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy w składzie: Kalinowski Jacek (ChKŻ Chojnice), Szczukowski Jeremi (ChKŻ Chojnice), Lewandowska Ewa, Rutkowska Paulina. Rywalizację w lidze B wygrał zespół GGR Giżycko w składzie: Potejko Amelia, Grala Dominika, Skórnóg Magdalena, Fuk Jan, Mikhalev Ivan.

W pierwszym dniu regat, na uroczystym otwarciu regat, obecni byli m.in. Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster oraz Prezes LGR Morenka Grażyna Wera-Malatyńska. Miłym akcentem było przekazanie Klubowi ChKŻ Chojnice przez LGR Morenka łódki klasy Optimist wraz z przyczepą. Łódka ta służyć będzie zawodnikom z obszaru LGR Morenka.

Regaty Chojnice Team Cup zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki i Gminę Chojnice.

Dzięcielski Łukasz. Chojnicki Klub Żeglarski

Zapisz