Zakazana plantacja

W Polsce można posiadać nasiona konopi indyjskich, jednak ich uprawa jest zabroniona. Chojniccy kryminalni na terenie jednej z posesji w Brusach ujawnili ogródkową hodowlę konopi indyjskich.

W kraju zarówno import, produkcja, pośrednictwo w sprzedaży, jak i samo posiadanie marihuany jest nielegalne i stanowi przestępstwo.

Policjanci z wydziału kryminalnego chojnickiej komendy uzyskali informację, że jeden z mieszkańców Brus może hodować konopie indyjskie. W miniony piątek funkcjonariusze przeszukali teren posesji zamieszkałej przez 28 - latka. Ich podejrzenia potwierdziły się – w przydomowym ogródku ujawnili 8 krzewów zakazanej rośliny. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna systematycznie pielęgnował rośliny wspólnie ze swoim znajomym, 20 - letnim mieszkańcem Brus. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo grozi kara nawet do dwóch lat więzienia.

KPP

  1. 21 lipca 2010  16:24   sukces policji watpliwy   stop terrorystom w polonezach

    czy zawiazal sie kwiatostan?- jesli nie to, policjanci dzielni podpalili sie i material dowodowy krolikom dac mozna

    0
    0
  2. 19 lipca 2010  17:15   Zasadż Ziarno   Pale Bo Lubie

    Sadzić Palić Zalegalizować !!!

    1
    0
  3. 19 lipca 2010  12:14   A prawda jest taka:   anonim

    Niby jest wolność i demokracją, ale to państwo stoi na tobą i decyduje za ciebie, co jest słuszne, a co nie, tym bardziej, że spożycie marihuany, pomimo licznych kontrowersji, sankcji społecznych i prawnych oraz działań światowych władz i organizacji, stanowi dziś popularną formę "zakazanej rozrywki" – "bezpieczną i naturalną" alternatywę wobec "twardych" narkotyków. Przeprowadzone dotąd badania nie dają pewnych rezultatów co do kwestii szkodliwości oraz skutków długotrwałego przyjmowania marihuany. Pośród propagatorów i użytkowników popularna jest opinia o jej niskiej, względem innych środków, szkodliwości. Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia potwierdzają tę tezę, pod względem zdrowotnym uznając spożycie konopi za mniej szkodliwe, niż konsumpcję legalnych używek: tytoniu oraz alkoholu. Zawarte w marihuanie substancje nie wywołują fizycznego uzależnienia. W większości pozostałych krajów UE np. Francji, Portugalii posiadanie zostało częściowo zdepenalizowane, tj posiadanie marihuany w "niewielkich ilościach" (3-10 g) jest karane jedynie mandatem. Większość krajów postkomunistycznych, a także Skandynawia są aktualnie prawie jedynymi państwami w UE, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem karanym więzieniem

    1
    0