Zaginiony 13 - latek odnalazł się w … wersalce

W niedzielę nad ranem policjanci zakończyli poszukiwania 13 - letniego mieszkańca Czerska, którego zaginięcie matka zgłosiła w sobotę późnym wieczorem. Nastolatek wyszedł z domu około 15:00 i nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu.

Akcja została zakończona sukcesem, policjanci znaleźli chłopca w jednym z mieszkań na terenie gminy Czersk. Został przekazany pod opiekę matki.   |  fot. arch.

W sobotę (3.03.) około godzinny 23:00 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie od zdenerwowanej matki, która poinformowała, że jej 13 - letni syn wyszedł z domu około godziny 15 - tej i do tej pory nie powrócił. Nie nawiązał też kontaktu z rodziną, a jego telefon komórkowy jest wyłączony. Policjanci, jak zawsze w takich sytuacjach, natychmiast podjęli akcje poszukiwawczą. Pomimo szeroko zakrojonych czynności nie udało się znaleźć poszukiwanego nastolatka.

Policjanci sprawdzali punkty, w których mógł przebywać, a także kontrolowali miejsca znane z grupowania się w nich młodzieży. Do pomocy wezwano również policjantów nie będących w tym czasie w służbie, komendant zadecydował o ogłoszeniu alarmu dla całej jednostki. Mundurowi docierali też do znajomych poszukiwanego. Pod jednym z ustalonych adresów nikt nie otwierał drzwi. Policjanci cały czas patrolowali ulice miasta, skontrolowali dworce oraz upewnili się, czy zaginiony nie przebywa w szpitalu.

Jednak doświadczenie i intuicja kazały im wrócić pod niesprawdzony dotąd adres. Okazało się, że mieli rację. Kolejne czynności doprowadziły ostatecznie do odnalezienia zaginionego. Policjanci, pomimo zapewnień koleżanek, że nie widziały 13 - latka, sprawdzili mieszkanie i w trakcie znaleźli ukrytego w wersalce zaginionego chłopca. Jak wyjaśnił policjantom, ukrył się w wersalce bo nie chciał wracać do domu będąc pod wpływem alkoholu. Młodzi ludzie wykorzystali nieobecność w domu rodziców jednej z dziewcząt i wspólnie spożywali tam alkohol.

Cała akcja zakończyła się szczęśliwie, teraz mundurowi będą wyjaśniali w jaki sposób młodzi ludzie weszli w posiadanie alkoholu. O dalszych losach nieletniego uciekiniera zadecyduje sąd rodzinny.

KPP

Zapisz

  1. 6 marca 2018  07:04   Czersk - stan umysłu!   Www

    Czersk - stan umysłu!

    4
    1
    Odpowiedz