Zadzwonili na numer 112 i kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

Policjanci z chojnickiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych, 26 - letniego Mołdawianina i 63 - letnią kobietę, którzy dzięki telefonicznym zgłoszeniom przez osoby postronne zostali wyeliminowani z ruchu.

W najbliższym czasie podejrzewani o te przestępstwa usłyszą zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.   |  fot. ilustracyjne

W miniony weekend dyżurny chojnickiej komendy policji został poinformowany, że jadąca osobowym autem kobieta jedzie całą szerokością jezdni przy czym najeżdża na krawężniki oraz wysepkę na jednym z rond w Chojnicach. Dyżurny niezwłocznie skierował patrol ruchu drogowego, który przyjechał we wskazane miejsce.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że kobieta rażąco stwarzała niebezpieczeństwo w ruchu drogowym i przyjechała na parking jednego z marketów. Policjanci w rozmowie ze wskazaną przez zgłaszającego kobietą od razu poczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, 63-letnia mieszkanka Chojnic przyznała się, że kierowała pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez właścicielkę auta.

Kolejną taką interwencję policjanci przeprowadzili dzisiaj w nocy, kiedy to dyżurny otrzymał informacje, że w centrum miasta ma kierować autem marki Daewoo nietrzeźwy mężczyzna. Po otrzymaniu takiego sygnału mundurowi natychmiast skierowali się we wskazany rejon i już po chwili zauważyli taki pojazd. Natychmiast zatrzymali to auto do kontroli. Jak się okazało, za kierownica daewoo siedział 26 - letni Mołdawianin. Policjanci już po otwarciu drzwi poczuli zapach alkoholu. Poddali kierującego badaniu stanu trzeźwości. Alkomat na wyświetlaczy wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W najbliższym czasie, śledczy przedstawią zarzuty podejrzewanym o kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna. Prawidłowa reakcja osób widzących kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu kierował autem, doprowadziła do uniemożliwienia dalszego poruszania się tym nietrzeźwym kierującym, a co za tym idzie; stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Policjanci dziękują za prawidłową reakcję świadkom tych zdarzeń, którzy swoim zachowaniem najprawdopodobniej zapobiegli kolejnej tragedii na drodze.

KPP

  1. 27 sierpnia 2019  07:04   Picie nie popłaca (1)   anonim

    Picie nie popłaca

    4
    1
    Pokaż/ukryj odpowiedzi