Za nami kolejna edycja „Żeglarskiej Gry Terenowej”

W Charzykowach odbyła się kolejna, IV już edycja „Żeglarskiej gry terenowej”. Zainicjowana w 2017 r. zabawa okazuje się świetnym sposobem na przybliżenie mieszkańcom i turystom kultury i tradycji żeglarskich obecnych od blisko 100 lat w Charzykowach.

Osoby, które wzięły udział w zabawie musiały rozwiązać szereg zadań dotyczących historii, kultury i tradycji żeglarskich w Charzykowach.   |  fot. GOK

Gra jest też świetnym sposobem do aktywności na świeżym powietrzu – w tym roku uczestnicy zabawy  pokonali z mapą ponad czterokilometrową trasę! W zaznaczonych na mapie punktach musieli odnaleźć najdrobniejsze  szczegóły dokumentujące tradycję yachtingu w Charzykowach. Chociaż zadanie nie było proste, wszyscy uczestnicy (a było ich 260!) doskonale poradzili sobie z zadaniem.

Humory dopisywały dzięki świetnej pogodzie i dopingowi, jaki kierowali do graczy członkowie zespołu „Ciągle na fali” z pokładu statku TUR– przy dźwiękach szant poszukiwania szły o wiele szybciej.Na wędrowców czekały nagrody – słodkie upominki i patent uprawniający do wielu czynności, m.in.:

Dożywotniego używania zaszczytnego tytułu „Amator Żeglarstwa”

Podziwiania statków, jachtów i żaglówek z bezpiecznej perspektywy – brzegu lub pomostu

Kąpieli w miejscach wyznaczonych, w wodzie „po pas”

Posiadania kolekcji statków i żaglówek w butelce – w ilości dowolnej

Śpiewania szant i piosenek kubryku (o ile rodzina i sąsiedzi nie zgłoszą ku temu sprzeciwu)

Udziału w kolejnych edycjach „Żeglarskiej Gry Terenowej” w Charzykowach.

Do tego ostatniego zachęcamy wszystkich w przyszłym roku – do zobaczenia w Charzykowach!

GOK