Za amfetaminę odpowie przed sądem

W tym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał się kręcić i dziwnie zachowywać w okolicach zabudowań w miejscowości Leśno.

Mieszkaniec powiatu kościerskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.   |  fot. ilustracyjne

Na miejsce został skierowany patrol policji. Po przyjeździe mundurowi zobaczyli opisywanego mężczyznę w okolicy przystanku autobusowego. Mężczyzna ten na widok policyjnego radiowozu nerwowo się zachowywał, próbował się chować, jakby chciał coś ukryć. Jak się później okazało mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Przeprowadzone testy potwierdziły, że jest to amfetamina. W tej sytuacji 29-latek, mieszkaniec powiatu kościerskiego został zatrzymany.

Następnego dnia dzielnicowy z Brus na jednym z parkingów leśnych zauważył stojący samochód, który był niezamknięty, a w pobliżu pojazdu nikogo nie było. Pojazd został przez niego sprawdzony, czy nie figuruje w systemach policyjnych, jako utracony. Sprawdzenie nic takiego nie potwierdziło. Mundurowy przeszukał samochód, w którym znalazł i zabezpieczył środki narkotyczne. W toku dalszych czynności dzielnicowy ustalił, że pojazd użytkował 29-latek, który został zatrzymany dzień wcześniej przez mundurowych na terenie Leśna.

W środę mieszkaniec powiatu kościerskiego usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP