ZUS zaprasza na wirtualne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia realizowane przez ZUS. Tym razem tematami spotkań będą: delegowanie do pracy w krajach UE, zgłaszanie do ZUS umów o dzieło, zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych oraz korzystanie z Platformy Usług Elektronicznych

Pomorskie placówki ZUS zapraszają na bezpłatne szkolenia w sieci Przed nami kolejny cykl wirtualnych spotkań, na które zapraszają pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki nim, klienci dowiedzą się m.in. jak ubiegać o zasiłek chorobowy,   |  fot. pixaby.com

We wtorek, 19 października o godz. 10:00 odbędzie się webinarium na temat obowiązku zgłaszania do ZUS umów o dzieło. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. jak prawidłowo wypełnić formularz RUD. Zapisy na szkolenie prowadzone są mailowo pod adresem: slupsk_wydarzenia@zus.pl.

Także we wtorek, 19 października od godz. 10:00 do 12:00 ZUS zaprasza na wirtualne spotkanie dotyczące delegowania do pracy w krajach UE. Uczestnicy szkolenia poznają m.in. zasady delegowania pracowników i pracy naprzemiennej, poznają ustawodawstwo właściwe oraz dowiedzą się jak skrócić lub wycofać zaświadczenie A1. Zapisy mailowo pod adresem:  szkolenia_gdansk@zus.pl.

W środę, 20 października od godz. 10:00 do 12:00 będzie można skorzystać ze szkolenia on-line na temat zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. W trakcie szkolenia można się dowiedzieć jakie konsekwencje dla płatników składek i ubezpieczonych niosą za sobą najnowsze zmiany w przepisach. Zapisy pod adresem szkolenia_gdansk@zus.pl.

W czwartek, 21 października o godz. 10:00 ZUS zaprasza na webinarium dotyczące obsługi Platformy Usług Elektronicznych (PUE) i możliwości jakie daje korzystanie z tego narzędzia. Zapisy pod adresem slupsk_wydarzenia@zus.pl.

Wszystkie szkolenia mają formę on-line i prowadzone są za pośrednictwem Cisco Webex Meeting.  W zgłoszeniach należy podać adres e-mail na który ZUS wyśle link do spotkania, datę i temat szkolenia, nazwę zakładu pracy, liczbę uczestników oraz numer telefonu do kontaktu. Do zgłoszenia trzeba dołączyć  podpisane oświadczeniem RODO, które można pobrać ze strony www.zus.pl. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne, aby wziąć udziału w szkoleniu.

Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego