ZS nr 2 zaprasza do Parku 1000 - lecia na Festyn Przyrodniczo - Ekologiczny

Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach wraz z partnerami zaprasza w sobotę 11 czerwca do parku 1000-lecia na Festyn Przyrodniczo – Ekologiczny „Chojnice dla Ziemi”. Odbędzie się w godzinach od 9.00 do 16.00.

Przy pomocy instytucji zajmujących się ochroną przyrody, na festynie będzie można się dowiedzieć, jak robić to najlepiej.

W programie przewidziano m.in. prezentacje form ochrony przyrody; wystawę „Polskie Parki Narodowe”; strefa zabaw dla dzieci (dmuchańce, malowanie buzi, warkoczyki i inne); wystawy przyrodnicze i tematyczne; pokazy nowości technologicznych; odczarujmy recykling; „Pooszczędzajmy razem, czyli dobre praktyki chojniczan”; strefa zwierząt (alpaki, konie, psy, koty, gołębie, pszczoły, króliki, papugi i inne); kiermasz kwiatowy; konkursy dla dzieci i dorosłych; gry i zabawy terenowe; profilaktyka zdrowia; badania przesiewowe wzroku i słuchu; kiermasz różności; swapping książkowy; Honorowe Dawstwo Krwi – Krwiobus.

Patronaty honorowe: Marszałek Województwa Pomorskiego, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Oddział Regionalny w Gdańsku, Starosta Chojnicki, Wójt Gminy Chojnice, Burmistrz Miasta Chojnice, Związek Pracodawców Polskich Parków Narodowych, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.

Więcej w relacji video.

Oprac. (je)