Z pralką ładowaną od przodu można wiele …

Pranie to taki codzienny obowiązek, z którym musi zmierzyć się każda pani domu. Jednak czemu sobie nie ułatwić i zagwarantować maksimum wygody podczas prania?

Na korzyść pralek z ładowaniem frontowym przemawia praktycznie zawsze - oczywiście przy zbliżonej pojemności - większy otwór bębna. Łatwiej więc będzie wkładać, a przede wszystkim wyjmować pranie z urządzenia.   |  fot. nad.

Owszem, z pomocą przychodzą producenci pralek z licznymi ofertami i to od Ciebie zależy na ile ułatwisz sobie komfort życia, jaki model pralki wybierzesz. Wyboru możesz dokonać już na początku decydując się na pralkę ładowaną od przodu czy z góry. Klasycznym modelem i najbardziej popularnym są jednak pralki z wsadem od frontu.

Pralka to nie jest rzecz kupiona na chwilę, jej przeznaczeniem jest służyć przez kilka lat i dlatego przy zakupie warto wybrać model najbardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Obecnie na rynku mamy bogaty asortyment sprzętu AGD, dlatego zanim dokonasz zakupu warto sprawdzić ceny i co dany model sobą reprezentuje, najlepiej to zrobisz tutaj https://7agd.pl/electrolux/pralki-ladowane-od-przodu. Każdy ma swoje preferencje, stąd wybór pralki będzie odnosił się do wielu czynników.

 Na pewno pralka z ładowaniem z przodu jest niezwykle praktyczna i funkcjonalna. Ma o wiele więcej technologicznych rozwiązań niż pralka ładowana z góry. W zależności od potrzeb możesz wybrać pralkę o małej, średniej czy dużej ładowności. Dla zainteresowanych warto wspomnieć, iż ładowność tych największych to 12 kg, co przy dużej rodzinie jest niezwykle dobrym i korzystnym rozwiązaniem. Wiąże się to z kosztami eksploatacji, a te są niezwykle ważne dla każdego kupującego.

Parametry stanowiące o energooszczędnej pralce pozwolą zaoszczędzić domowe finanse. Koszty eksploatacji są ważne, ale okazuje się, że producenci oznaczając klasę energetyczną szafują plusami (A+++), a w efekcie różnice w zużyciu energii są niewielkie. Dlatego jest to kolejny dylemat dla kupującego; zapłacić więcej i mieć trzy plusy, czy wydać mniej pieniędzy i ilość plusów nie uważać za główne kryterium przy zakupie pralki.

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na inne funkcje, które mają ułatwić pranie. Praktyczną funkcja jest możliwość zmiany prędkości wirowania, możliwość dokładania prania w trakcie trwania cyklu, kontrolowanie spienienia, dozowanie środków piorących. Niektóre z pralek z ładowaniem od przodu posiadają funkcje prania w niskiej temperaturze wody lub w niewielkiej ilości detergentów.

Dobrej klasy pralka ładowana od przodu na pewno spełni Twoje oczekiwania i pozwoli na komfort prania. Mnogość ustawień, programów pozwoli na uzyskanie cudownych efektów prania wszelkich rzeczy i ubrań. Niektóre modele pralek ładowanych od przodu posiadają możliwość dodawania pary na początku i końcu cyklu. To powoduje, że w początkowej fazie para pozwala na zmiękczenie zanieczyszczeń, po czym łatwiej ulegają usunięciu. Para dodana na etapie końcowym nadaje ubraniom właściwy kształt, pozbawia wszelkich zagnieceń, a wyprane rzeczy są miękkie i puszyste. Ten zabieg pozwala na korzystanie z czystej odzieży bez konieczności używania żelazka. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie dla zabieganych oraz ceniących sobie codzienną wygodę.

Silnik zamontowany w pralce z ładowaniem od przodu to silnik inwerterowy. Jest on niezwykle nowoczesny, wydajny i efektywny energetycznie. Zapewnia komfort użytkowania pralki poprzez cichy tryb pracy. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku pralek z ładowaniem od przodu jest możliwość zarządzania cyklem prania poprzez bluetooth za pomocą smartfona lub tableta. Taka funkcja pozwala włączyć lub wyłączyć pralkę niezależnie od miejsca Twojego pobytu, po prostu daje możliwość monitorowania wszelkich działań pralki, pralki z taką funkcją możesz zobaczyć i zakupić na 7agd.pl.

Za wyborem pralki ładowanej od przodu przemawia także fakt możliwości wkomponowania jej w zestaw innych mebli. Kiedy w niewielkiej łazience nie możesz znaleźć miejsca dla pralki, wówczas idealnie można ją wpasować w meble kuchenne, obudowując w formie odkrytej półki, ale można też tak wmontować w szafkę tak, że zostanie całkowicie zakryta. W takim przypadku wygląd i estetyka pralki nie są istotne. Te elementy nabiorą znaczenia, kiedy zdecydujesz się na pralkę ładowaną od przodu wolnostojącą. Wówczas nie tylko będzie to maszyna, która wyręczy Cię w codziennych obowiązkach, ale także będzie stanowić ozdobę pomieszczenia.

(mat. partnera)

 1. 6 września 2019  19:48   Która pralka?   Ewa

  Właśnie myślę nad pralką lładowaną od przodu, bo rzeczywiście lepsze... ale wybór jest ogromny :( Czytam rankingi poradniki i nie wiem już sama. Samsung, LG, Bosch? Tutaj https://www.prorankingi.pl/rankingi/agd/pralki/ jest sporo fajnych, pomoże mi ktoś wybrać, tak do 1500 zł?

  0
  0
 2. dziś 14:33   Dyskryminacja   Wookee

  Nie tylko Panie domu piorą. Panowie też potrafią wstawić pranie!

  14
  2