Z policyjnych zdarzeń

Zbyt duża ilość wypitego alkoholu była powodem wandalizmu trzech mężczyzn. W pijackim amoku niszczyli wszystko, co napotkali po drodze. Także brawura i alkohol to przyczyny wielu niebezpiecznych zdarzeń na drodze, które mogą kosztować czyjeś życie.

Wszyscy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.   |  fot. m.n.

W minioną niedzielę w miejscowości Charzykowy trzech mężczyzn zniszczyło znaki drogowe, wiatę przystanku autobusowego i samochód osobowy. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali sprawców, którzy jak się okazało byli pijani. Mieszkańcy powiatu człuchowskiego usłyszeli już zarzuty i staną przed sądem. 28.08. w nocy mieszkaniec Charzyków zaalarmował chojnicką policję, że na terenie miejscowości doszło do dewastacji mienia. Nieznani sprawcy uszkodzili auto rzucając na nie wyrwane wcześniej znaki drogowe. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. W pościgu zatrzymali trzech sprawców. Jak ustalili funkcjonariusze 18 - sto, 19 - sto i 27 - latek szli ulicą Długą i niszczyli to, co stanęło im na drodze. Wyrywali i wyginali znaki drogowe, tablice informacyjne i słupki. Zniszczyli również wiatę autobusową, wybijając w niej szyby. Trwa liczenie strat. Mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawianie wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Pijany spowodował wypadek

W niedzielę po północy w miejscowości Konarzyny kierujący samochodem osobowym hyundai spowodował wypadek drogowy. Jak ustalili policjanci 40 - letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego był nietrzeźwy. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

28.08. w Konarzynach kierujący samochodem osobowym hyundai zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Poza tym miał w organizmie dwa promile alkoholu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wypadku udzielili pierwszej pomocy jego ofiarom i wezwali służby ratownicze. Kierujący autem i dwoje pasażerów zostali przewiezieni do szpitala. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.

Dwóch nietrzeźwych, dwóch wbrew zakazowi

W poniedziałek 29 sierpnia policjanci z Chojnic prowadzili kontrole na drogach powiatu. Uniemożliwili dalszą jazdę czterem kierującym. Dwóch jechało w stanie nietrzeźwym, a dwaj inni złamali zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd. Wszyscy odpowiedzą za złamanie przepisów.

W Chojnicach na ul. Strzeleckiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym fordem. Jak się okazało 45 - letni mieszkaniec Legnicy miał w organizmie około 1,70 promila alkoholu. W Zalesiu "wpadł" 55 - letni rowerzysta. "Wydmuchał" w alkotest 2,40 promila.

Inny rowerzysta, zatrzymany w Rytlu, złamał zakaz kierowania rowerami, który wydał mu Sąd Rejonowy w Chojnicach. Do sądowego zakazu nie zastosował się również mieszkaniec Gdyni. W miejscowości Parzyn kierował samochodem osobowym marki Opel Astra.

KPP

 1. 30 sierpnia 2011  16:51   Alkohol jest przyczyną, ...   anonim

  Alkohol jest przyczyną, bowiem czlowiek pije świadomie a potem wsiada i jedzie już nieświadomie, to są samobojcy także czychający na bezpieczenstwo innych, gdyby ci podpici nie pili to by nie demolowali, a ta twoja filozofia o kant d....y sie nadaje

  0
  0
 2. 30 sierpnia 2011  16:45   alkoholik niepijący   anonim

  cytuje - "Także brawura i alkohol to przyczyny wielu niebezpiecznych zdarzeń na drodze, które mogą kosztować czyjeś życie" Alkohol nie jest przyczną ,to ludzie pod wpływem alkoholu są niebezpieczni.

  0
  0