XXII Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Już tylko kilka dni pozostało do oficjalnego rozpoczęcia XXII Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłówku Wsch. na tzw. "Patelni" nad brzegiem Bałtyku. Zlot rozpoczyna się 1 lipca i potrwa do 7 lipca.

Takie atrakcje m.in. jak przejażdżka będą czekały na uczestników zlotu.   |  fot. D. Wałdoch

Tradycyjnie już - jak co roku - na tę militarną imprezę wybiera się spora grupa chojniczan, której "militarne klimaty" nie są obce i która z roku na rok staje się coraz liczniejsza. Nie brakuje w naszym mieście "militarnych", którzy od wielu już lat uczestniczą w tym zlocie - tak będzie i podczas tegorocznego lata. Zlot w Darłówku Wschodnim jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce.

Zloty militarne to tak naprawdę odtwarzanie historii, na tego typu imprezy przyjeżdżają prawdziwi pasjonaci, którzy historię wojskowości mają w małym palcu i potrafią ją przekazać zainteresowanym niejednokrotnie lepiej niż nauczyciele historii w szkołach, ponieważ przekazują ją ciekawie i z pasją. To taka żywa lekcja historii, która jest bardziej przyswajalna dla młodzieży niż ta w szkołach. Jest to także czas prawdziwej zabawy "dorosłych dzieci", którzy  na tego typu imprezach chcą odpocząć od monotonnych codziennych zajęć.

Pierwsza taka impreza odbyła się w 1999 r. i – trzeba przyznać – że z każdym rokiem rozwija się i nabiera rozmachu. Dokładnym miejscem zlotu jest „Patelnia” w Darłówku Wschodnim. Utarło się już, że impreza ta otwiera sezon turystyczny Darłowa – może dlatego, że w tych dniach „Królewskie Miasto” gości rzesze turystów, których wysoka liczba utrzymuje się potem przez całe lato. Pasjonaci historycznych pojazdów militarnych mogą oglądać liczne czołgi, transportery, samochody i motocykle wojskowe.

Prezentacji pojazdów towarzyszą inne atrakcje, jak np. występy zespołów artystycznych, zawody strzelnicze, przejażdżki wozami wojskowymi, pokazy fajerwerków, inscenizacje historyczne, kiermasz militarny i inne. Z każdym rokiem zarówno liczba prezentowanych pojazdów jak i ilość towarzyszących atrakcji zwiększa się, co świadczy o rosnącej popularności tej darłowskiej imprezy.

W imieniu Organizatorów zapraszam wszystkich zainteresowanych wojskowością w pierwszym tygodniu lipca do Darłówka Wschodniego na prawdziwie "wybuchową imprezę". Szczegółowy program zlotu - tutaj

D. Wałdoch


 1. 1 lipca 2019  08:51   Szpej spakowany - jutro ...   military Chojnice

  Szpej spakowany - jutro wyjazd - będzie się działo i tylko czasu będzie mało !!!

  5
  0
 2. 28 czerwca 2019  08:23   Widać,że co niektórym ...   anonim

  Widać,że co niektórym przeszkadzają pomysły innych na spędzanie wolnego czasu. Ale dla tych Januszy zawsze pozostaje Frisk.

  8
  3
 3. 27 czerwca 2019  06:05   Tam jest fajny klimat na ...   sokoliki i pustułki

  Tam jest fajny klimat na imprezę militarną, jazda BWP-em po wydmach robi wrażenie! Byliśmy tam w zeszłym roku i było świetnie! W tym także jedziemy chociaż na dwa dni ale urlop spedzimy w Bornem Sulinowie na zlocie. Tam to dopiero jest "odjazd" !

  10
  6
 4. 26 czerwca 2019  21:02   W tym roku to ... (3)   Max i ferajna

  W tym roku to "patelnia" przysmaży i to mocno !!! Ale co tam - jedziemy się bawić !

  12
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 1 lipca 2019  08:54   Pilnuj Alf swojej kobiety bo ...   anonim

   Pilnuj Alf swojej kobiety bo na plaży wystawia swoją patelnię wszystkim spragnionym :-))) Takie tam "wielbłądzie kopyto" :)

   5
   0
  • 30 czerwca 2019  08:54   do Alfa   josef

   Tak czytam przypadkowo te komentarze i czytając to co napisał nijaki "Alf", potwierdzam tylko,że ja osobiście za aborcją specjalnie nie jestem ale w przypadku "Alfa" to rodzice popełnili wielki błąd !

   7
   1
  • 29 czerwca 2019  13:02   Tylko zabierzcie ze sobą   Alf

   ze trzy dziewoje żeby im zrobić "patelnię"!

   3
   5
 5. 26 czerwca 2019  20:28   Un joli regard sur les amis ... (5)   Maurice

  Un joli regard sur les amis de la Légion étrangère :-)

  9
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi