XV Powiatowy Konkurs „Matematyczno - Przyrodniczy Czar Par”

Piętnasta edycja konkursu, organizowanego przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych dawnego Gimnazjum nr 1, obecnie Szkoły Podstawowej nr 8, pod przewodnictwem Agnieszki Kabat, była wyjątkowa.

Uczniowie w parach rozwiązywali zadania z matematyki i z przedmiotow przyrodniczych.   |  fot. nad.

Po raz pierwszy uczestnikami byli uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, a nie jak wcześniej gimnazjaliści z klas drugich. Osiemnaście par zawodników ze szkół podstawowych powiatu chojnickiego stanęło w konkursowe szranki. Organizatorzy przygotowali po dwa zadania z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i jedno zadanie z informatyki.

Nad przebiegiem konkurencji (punktacja, czas) czuwali sędziowie – nasi wspaniali gimnazjaliści. Koniec każdej konkurencji obwieszczał dźwięk talerza perkusyjnego – towarzyszy temu konkursowi od początku, gdy prowadzącym był nasz nieodżałowany kolega Wojciech Pietrzak. Nauczyciele - opiekunowie zawodników – oczekiwali na swoich podopiecznych przy kawie, ciasteczkach i miłych rozmowach.

Zawodnicy po ponad 2 godzinach zmagań dzielili się wrażeniami z przebiegu konkursu. Mówili, że niektóre zadania były dosyć trudne, ale bardzo ciekawe, a sam konkurs inny niż wszystkie. Podkreślali, że sędziowie byli bardzo mili i sympatyczni. Przy herbatce i ciasteczkach szybko minął czas oczekiwania na podsumowanie konkursu. 

Triumfatorami tegorocznej edycji konkursu okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach: Aleksandra Mindak i Kornel Werner – otrzymali oni złote medale. Drugie miejsce i srebrne medale zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach – Kornelia Weltrowska                        i Zuzanna Weronika Maciejewska. Brązowy medal i trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku – Natalia Miłkowska i Marcel Gogolewski. Przedstawiciele trzech najlepszych szkół odebrali symboliczne puchary, każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

G. Sołtysiak, SP-8 Chojnice

Zapisz