XV Gminne Spotkanie Integracyjne i Cyfrowa Majówka

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach i Świetlica Wiejska w Ciechocinie od 15 lat organizuje w Ciechocinie spotkania integracyjne poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Na XV Gminne Spotkanie Integracyjne ,,Dzieci, Młodzież i Seniorzy Ojcu Św. Janowi Pawłowi II’’ Ciechocin + Cyfrowa Majówka zapraszają organizatorzy.

Przedsięwzięcie to na stałe już wpisało się w kalendarz imprez  gminy Chojnice, a w jego realizację od lat włączają się rzesze wolontariuszy z organizacji i instytucji w regionie, a także firmy i osoby prywatne. Spotkanie przyciąga różne pokolenia mieszkańców regionu – udział w nim biorą dzieci, młodzież, osoby dorosłe i coraz liczniejsza grupa seniorów.

Tegoroczne, jubileuszowe spotkanie będzie wydarzeniem szczególnym – 18 maja, podczas spotkania integracyjnego w Ciechocinie, mieszkańcy wiejskiej gminy Chojnice uczczą pamięć świętego Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin. Będzie to 15 spotkanie zorganizowane w celu upowszechnienia idei pontyfikatu papieża  Polaka.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 krótkim nabożeństwem majowym w miejscowym kościele. Uczestnicy wspólnie odśpiewają „Barkę” a grupy seniorów z poszczególnych świetlic zaprezentują się podczas koncertu. Dla dzieci odbędzie się bieg uliczny, młodzież weźmie udział w happeningach
i konkursach artystycznych. Atrakcją spotkania będzie koncert zespołu „Muzycy i Przyjaciele”.

Imprezą towarzyszącą będzie w tym roku CYFROWA MAJÓWKA. Organizatorzy, korzystając z faktu, że spotkanie rokrocznie gromadzi licznie różne pokolenia mieszkańców gminy Chojnice przeprowadzą podczas eventu „AKCJĘ – CYFRYZACJĘ”. Akcja ta będzie polegała na upowszechnieniu nowoczesnych technologii wśród seniorów. Młodzi wolontariusze pomogą starszym uczestnikom spotkania w doskonaleniu ich umiejętności korzystania z mediów społecznościowych.

W trakcie imprezy seniorzy, używając ogólnodostępnego Wi-Fi i urządzeń mobilnych, będą mieli okazję wykonać pamiątkowe selfie, udostępnić je ze pomocą Facebooka, Instagrama, Twittera, a także podzielić się swoimi wrażeniami w postach – będą mogli wykorzystać fanpage organizatorów lub założyć własne konta z pomocą wolontariuszy.