X Targi Edukacyjne

W miniony czwartek (26.09.) w sali gimnastycznej SP3 miała miejsce, kolejna już dziesiąta, edycja Targów Edukacyjnych. Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości, jest okazją do zaznajomienia się z ofertą edukacyjną szkoły.

Stoiska na szkolnych targach przygotowali też pedagodzy, psycholog, logopeda, szkolna świetlica i biblioteka.   |  fot. (nad.)

Rodzice mają możliwość zapoznania się z kółkami i zajęciami prowadzonymi w szkole oraz poza jej murami, porozmawiania z osobami je prowadzącymi a także zapisania dziecka na wybrane zajęcia, z czego co roku bardzo chętnie korzystają. Także i tym razem frekwencja dopisała, zarówno wśród rodziców jak i uczniów – kolorowe, pięknie i starannie przygotowane stoiska charakteryzujące dane zajęcia – przyciągnęły tłumy!

Zaprezentowały się m.in. koła językowe (język polski, angielski, niemiecki) matematyczne, przyrodnicze, religijne, plastyczne, koło teatralne „Maskarada”, koło języka migowego, wolontariatu, zajęcia sportowe i lekkoatletyka, edukacja wczesnoszkolna oraz przedszkole – prezentując bogaty i szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych przeznaczonych dla uczniów i przedszkolaków SP3.

Zajęcia dodatkowe w „Trójce” to nie tylko kółka tematyczne, rozwijające zainteresowania uczniów, ale także szereg zajęć terapeutycznych i specjalistycznych poświęconych wspieraniu procesu uczenia się oraz pokonywania trudności w nauce, czego dowodem były stoiska terapeutów pedagogicznych oraz specjalistów z zakresu integracji sensorycznej. Ponadto stanowiska przygotowały także świetlice działające w szkole: dla uczniów klas I – III  i  IV – VIII oraz świetlica popołudniowa a także biblioteka szkolna, sala doświadczania świata, logopeda.

Tradycyjnie, targi są również okazją do zapoznania się z pozaszkolną ofertą zajęć edukacyjnych, tym razem na zasadzie wzajemnej współpracy zaprezentowała się: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – filia w Chojnicach, Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej, Bractwo Rycerskie Herbu Tur, oraz sekcje sportowe: judo i koszykówka – oferujące zajęcia dla dzieci. Już za rok zapraszamy ponownie!

(nad.)

  1. 30 września 2019  07:32   Głosujcie na KO!!!   Waldek

    Jak edukacja to tylko poza chojnicami, sądząc po wcześniejszych wynikach wyborów to tutejsze szkoły nie uczą poszanowania praw, konstytucji, wolności sądów, tolerancji i równych praw par homoseksualnych co się im należy!

    1
    6