Wystawa obrazów i rysunków Michała Leszczyńskiego

W piątek (8.10.) w podziemiach kościoła gimnazjalnego została otwarta wystawa "Ołówkiem i akrylem" Michała Leszczyńskiego. Wystawę będzie można obejrzeć do 16 października Organizatorem jest stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia.

Poza gratulacjami dla Michała Leszczyńskiego rozmawiano i dyskutowano nie tylko o sztuce.   |  fot. facebook.com/ckpodziemia

Michał Leszczyński pokazał w podziemiach kościoła gimnazjalnego swoje prace malarskie. To nowość, bo do tej pory znaliśmy go, jako utalentowanego muzyka i organizatora wielu prestiżowych imprez z tej branży. W Chojnicach jest nie tylko znany, jako wicedyrektor SP nr 1, ale także m.in., jako inicjator przeglądu pieśni religijnej Credo i pieśni patriotycznych. Jest także jest organistą w kościele w Kamieniu Krajeńskim.

Od dzieciństwa zainteresował się malowaniem, a zaczęło się od podglądania brata Stasia i naśladowania jego igraszek z pędzlem. Po latach zaczął jeździć na zajęcia w Gdańskiej Szkole Artystycznej, by w ołówku i akrylu tworzyć pierwsze prace. Swoją pasję zamierza kontynuować i tworzyć dalej, tyle, że farbami olejnymi.

Wczorajszy wernisaż poprzedził recital fortepianowy Mateusza Buse, który, przyznał, iż jest pod wpływem legendarnej grupy Queen, ale też na koniec popisał się kompozycją własną. Wystawa jest czynna od godz. 10 do 13 i od 17 do 19.

(red.)