Wystawa na zakończenie projektu realizowanego przez GOK w Chojnicach

Dobiega końca zadanie pn.: „Nadmienić można, że mam duże zaciekawienie wynalazczością…”, które było realizowane w trzech placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach – domach kultury w Silnie i Ogorzelinach oraz świetlicy w Doregowicach.

Zgromadzona publiczność z zainteresowaniem oglądała filmiki autorstwa młodych ludzi oraz prace plastyczne – rzeźby, obrazy na szkle i drewnie, zabawki.   |  fot. Marta Potulska

Młodzi ludzie z tych placówek poznawali sztukę Józefa Chełmowskiego  - zwiedzili jego dom, ogród i muzea, w których prezentowany jest dorobek artysty. Wzięli udział w warsztatach inspirowanych sztuką ludową – rzeźbienia, malowania na drewnie i na szkle. Stworzyli też filmy poklatkowe, w których wykorzystali wykonane przez siebie dzieła. Etiudy te pokazały, że młodzi ludzie doskonale zrozumieli twórczość i filozoficzne podejście do życia Józefa Chełmowskiego.

1 października, w Swornegaciach uczestnicy projektu spotkali się na wystawie podsumowującej ich twórcze działania. Zgromadzona publiczność z zainteresowaniem oglądała filmiki autorstwa młodych ludzi oraz prace plastyczne – rzeźby, obrazy na szkle i drewnie, zabawki, które odpowiednio wyeksponowane zaskakują swoim kunsztem i precyzją wykonania.

Gośćmi specjalnymi wernisażu byli członkowie chojnickiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, przedstawiciele gminy Chojnice – panowie Ryszard KontekPaweł Wieczorek oraz najbliższa rodzina artysty - reprezentująca Fundację im. Józefa i Jadwigi Chełmowskich. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących spotkanie. A wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć prace młodych ludzi „na żywo”, GOK w Chojnicach zaprasza do Swornegaci – wystawę można oglądać nieodpłatnie w miejscowym domu kultury, w godzinach funkcjonowania placówki.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dorota Chmara. Fot. Marta Potulska