Wystawa fotograficzna "Podwodny ogród Morza Czerwonego"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę plenerową Joachima Dąbrowskiego ukazującą niesamowity świat fauny i flory Morza Czerwonego. Na chojnickiej starówce można oglądać zdjęcia, które zostały zrobione w czasie podróży do Egiptu.

Wystawa na Starym Rynku czynna będzie do 24 czerwca.   |  fot. ChCK

- W tych rajskich ogrodach czas płynie inaczej i wszyscy mieszkańcy tego miejsca żyją w symbiozie ze sobą i otoczeniem. Ten bajkowy świat znajduje się u wybrzeży miejscowości Marsa Alam, zatoki Abu Dabbab oraz trzy godziny drogi statkiem w morze z portu Hamata do Sataya. Tak niewiele dzieli nas od tych niezwykłych miejsc… wystarczy zajrzeć pod wodę i już pod jej taflą odkryjemy to bogactwo życia i kolorów.

- Zachwyca mnie świat, ten bliski i daleki, położony pod poziomem morza i wysoko nad nim. Ten świat jak i moje myśli z nim związane przedstawiam w mojej twórczości - opowiada autor.

Joachim Dąbrowski urodził się w Chojnicach w 1984 roku. Zawodowo zajmuję się fizjoterapią, a hobbystycznie sztuką. Rysunek, malarstwo, grafika, fotografia to główne dziedziny jego działania. Inspiruje go świat. Czerpie z niego garściami i przenosi to na papier lub płótno. Fotografuje to co zastał, miejsca faktyczne, często zapomniane czy pominięte ale jakże ciekawe. Obrazy natomiast to głównie metafory, symbole, emocje ujęte w graficzne formy.

Ł. Sajnaj