Wystawa "MY WY" Martyny Domozych

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa artystki pochodzącej z Chojnic. Martyna Domozych jest rodowitą chojniczanką, ukończyła Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2011 r. – dyplom w pracowni malarstwa Mariusza Kruka.

Na wystawę prac Martyny Domozych zaprasza ChCK.   |  fot. ChCK

W 2016 roku otrzymała dyplom Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie – kierunek: charakteryzacja teatralno-filmowa. Zawodowo związana z teatrem; współpracowała z teatrem Roma, Polską Operą Królewską, Operą Kameralną. Obecnie pracuje w Teatrze Palladium (przy spektaklach Młodego Baletu Polskiego) oraz w Teatrze Rampa na Targówku w Warszawie.

Jej obecnym miejscem zamieszkania jest warszawski Grochów, który stał się inspiracją do stworzenia cyklu malarskiego MY WY. W centrum twórczości jest człowiek, samotny, zadumany, oddający się refleksji nad niesprzyjającą, bezładną przestrzenią. Pokazuje świat bliski i daleki, ludzi którzy są nam obcy, a jednocześnie tak podobni do nas. Malarstwo Martyny Domozych to silny kontrast tonów i temperatur, które odsłaniają różnorodność obecną w rzeczywistości.

2015 – Pokaz epokowy „Napoleon i sztuka”, Zamek Królewski w Warszawie,

2016 – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, wystawa sukien w stylu Empire,

11/2018 – Galeria Uległa, Galeria Łysego Pingwina w Warszawie, wystawa malarstwa,

09/2019 – Galeria Dziesiątka GCK Skierdy – wystawa malarstwa,

01/2020 – Udział w projekcie pomocy dla Australii autorstwa Rotary Club Warszawa – Józefów i RAC Warszawa (Warszawski Klub Rotaract) – przekazanie obrazu na aukcję.

Wystawa czynna do 15 lipca br. w sali wystawowej ChCK w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

Ł. Sajnaj