Wystawa "Dwa światy"

30 listopada o godz. 17:00 w Chojnickim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Karoliny Szczepańskiej pt. „Chojnice okiem architekta” oraz wystawy Piotra Górskiego „Wodny świat”.

Wystawa będzie czynna do 8 grudnia br.   |  fot. ChCK

Karolina Szczepańska – architektka, urbansketcherka, akwarelistka. Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej (dyplom obroniła w 1997 r.). Od czasu studiów czynnie zaangażowana w projektowanie architektury w rodzinnym mieście. Aktualnie prowadzi własną pracownię projektową. W 2018 roku powróciła do pasji z dzieciństwa – rysunku i malarstwa. Odkryła akwarelę i urbansketching – szybkie rysunki wykonane w mieście, które doskonale łączą obie bliskie jej sercu dziedziny. Należy do Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej.

Piotr Górski
– młody, zdolny i pozytywnie naładowany. Dusza niepokorna, indywidualista dążący do spełnienia swoich marzeń. Nowe prace nasycone są żywymi barwami, otwartą kompozycją, dynamiczne i specyficzne, inspirowane NATURĄ. Wymyślone przez Niego rysunki pokazują nietuzinkową wyobraźnię. Odnajduje się świetnie w sztuce fantasy i wyczarowanym przez siebie świecie

Wystawa zorganizowana w ramach stypendium Miasta Chojnice dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami - edycja 2019. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ł. Sajnaj