Wystawa "Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński w Chojnicach. 60 lat później"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 3 listopada o godz. 16:00 na wernisaż wystawy zdjęć i pamiątek upamiętniających wizytę Prymasa Tysiąclecia w Chojnicach.

Kardynał Wyszyński był wybitnym mężem stanu, obrońcą praw człowieka, narodu i Kościoła, inwigilowanym przez aparat bezpieczeństwa Polski Ludowej.   |  fot. ChCK

Wystawa będzie eksponowana w sali wystawowej ChCK w pierwszej połowie listopada. Upamiętnia ona wizytę błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w naszym mieście w dniu 29 października 1961 roku. Na wystawie zostaną pokazane liczne fotografie ilustrujące pobyt kardynała w chojnickiej Bazylice w związku z peregrynacją obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Będzie można także zobaczyć unikalne pamiątki związane z życiem i jego pracą, a wśród nich szaty liturgiczne oraz insygnia biskupie. Wystawa czynna od 3 do 14 listopada 2021 r., w godzinach funkcjonowania placówki. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację terminu telefonicznie pod numerem 52 397 22 15. Zapraszamy!

Ł. Sajnaj