Wysokie zwycięstwo Red Devils

W rozgrywkach 14 kolejki Red Devils podejmował na hali w Chojnicach zespół P.A. Nova Gliwice. Faworytem spotkania byli znajdujący się w środku tabeli chojniczanie, którzy wygrali dwa ostatnie mecze.

Chojniczanie zdobyli trzy punkty i umocnili swoją pozycję w tabeli.   |  fot. screen tv com

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli gliwiczanie nie grali w ostatnich tygodniach z powodu problemów z koronawirusem.

Red Devils Chojnice – PA Nova Gliwice 7:2

Red Devils: Kollar, Kartuszyński – Sobański, Storozhuk, Prz. Laskowski, Malouk, Asensio, Medon, Pa. Laskowski, Świtoń, D. Laskowski, Kaczorowski, Perković.

Bramki: 5. Storozhuk, 8. Malouk, 13. Perković, 28. Storozhuk, 33. Storozhuk, 40. Sobański, 40. Asensio – 2. Borkowski, 19. Małek

Kartki: 18. Perković (RD) – 32. Hiszpański (GLI)

Początek spotkania wskazywał na to, że gospodarze będą dyktować warunki, jednak to goście objęli nieoczekiwane prowadzenie już w 2 minucie.  Futsaliści z Chojnic szybko jednak pokazali, po kogo stronie jest jakość i rozpoczęli strzelanie od gola Storozhuka. Po kilku minutach gola dołożył jeszcze Malouk! W 13 minucie na 3:1 podwyższył Perković. Gliwiczanie próbowali w tym okresie gry wyprowadzić kilka kontr, a jedna w 19 minucie po błędzie Kollara zakończyła się zdobyciem drugiej bramki.

Gospodarze zdominowali rywala po przerwie, nie dając szans zawodnikom PA NOVA na zdobycie bramki, sami zaś dołożyli w tej części meczu cztery kolejne gole. Ostatnia wygrana, atut własnej hali i rywal ze spadkowej strefy tabeli to argumenty, które w dzisiejszym pojedynku przemawiały na korzyść Red Devils.