Wysokie krawężniki przy ulicy Towarowej znikną do końca listopada

We wrześniu powiat odebrał nowy ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Towarowej w Chojnicach, pomimo, że krawężniki przy przejściach dla pieszych mają po kilkanaście centymetrów wysokości. Okazuje się, że to nie błąd w sztuce, a przygotowanie pod

Pozostałością po budowie ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Tucholskiej są bardzo wysokie krawężniki przy przejściach dla pieszych. Są one nie do sforsowania m.in. dla osób na wózkach inwalidzkich.   |  fot. A. Zajkowska

Lada dzień, powiat podpisze z firmą Marbruk, umowę na wykonanie nowej nawierzchni na ulicy Towarowej, od skrzyżowania z ulicą Subisława, aż do krzyżówki z ulicą Tucholską. Przy okazji tej inwestycji zlikwidowane zostaną mające kilkanaście centymetrów wysokości, krawężniki przy przejściach dla pieszych. - Wysoki krawężnik to przygotowanie pod drugą inwestycję.

- Kiedy zaczynaliśmy prace przy ciągu pieszo-rowerowym, już wiedzieliśmy, że będziemy chcieli odnowić też nawierzchnię na Towarowej. Krawężniki zostały tak usadowione by po wylaniu nowej nawierzchni wszystkie parametry wysokościowe, i odwodnienia, były odpowiednie. To było założone - wyjaśnia Marek Szczepański.

Na realizację zadania powiat planował przeznaczyć 750 tys. zł. W przetargu wzięły udział dwie firmy, charzykowski Marbruk, który zaoferował wykonanie prac za 722 tys. 538 zł, oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. To, roboty wyceniło na 842 tys. 780 zł. Termin realizacji inwestycji to koniec listopada.

Anna Zajkowska