Wyrollowali wszystkich

Zawodnicy klubu Roller Chojnice wygrali pierwszy turniej hokeja na rolkach „3 City In- line Hockey Cup”, który odbył się w gdańskiej hali Olivia. Dodatkowo Paweł Żyła został najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

W niedzielę zakończył się Pierwszy turniej 3 City In- line Hockey Cup. Najlepszą drużyną okazała się chojnicka ekipa, która zwyciężyła w rozgrywkach.   |  fot. (nad.)

- Przyjechały wszystkie zaproszone drużyny i wspólnie kapitalnie się bawiliśmy podczas trzydniowych zmagań na macie, która jest obecnie najlepsza w Polsce. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku turniej będzie jeszcze większy – podsumowuje organizator Bartek Wróbel.  Gdański turniej okazał się bardzo dobry dla chojnickiej ekipy Roller Chojnice, która okazała się najlepsza w całych rozgrywkach, zostawiając za sobą siedem innych ekip m.in. z Sopotu, Malborka, Gdyni, Wrocławia.

W finale chojniczanie pokonali Mad Dogs Sopot 5:1, w półfinale wygrali z GKH Gdynia 6:3. W barażach o półfinał Roller Chojnice nie dał szans ekipie Media Team, wygrywając 7:0. W rozgrywkach grupowych chojniczanie wygrali dwa mecze (14:0 i 5:1) oraz jeden przegrali (6:8).  Klasyfikacja końcowa: 1. Roller Chojnice, 2. Mad Dogs Sopot, 3. Bombers Malbork, 4. GKH Gdynia, 5. WTH Wrocław, 6. Media Team, 7. Fan Klub, 8. Grizzlies Gdynia.

Chojniczanie mają powody do radości również indywidualnie. MVP turnieju został bowiem Paweł Żyła (Roller Chojnice), a Wojciech Wysocki został trzecim najlepszym strzelcem całego turnieju (9 bramek).

(olo)

Zapisz