Wypoczynek w Gdyni? Zrealizuj bon turystyczny

Gdynia to jedno z najbardziej znanych miast w Polsce, wchodzące w skład Trójmiasta. W tym mieście dużo się dzieje. Nic więc dziwnego, że jest to miasto, które przyciąga każdego roku wielu turystów.

Przy molo znaleźć można najpiękniejsze statki, w tym statek-muzeum Dar Pomorza, czy też ORP Błyskawica   |  fot. nad.

Nie tylko tych z Polski, ale również tych spoza granic miasta. Dzisiaj jednak zatrzymajmy się przy turystach polskich, którzy w Gdyni mają szansę na to, aby zrealizować bon turystyczny.

Dodatkowe dofinansowanie

O bonie turystycznym "głośno" jest już od sierpnia 2020 roku, a dokładnie od momentu, kiedy został on wprowadzony do obiegu. Początkowe plany były zupełnie inne, ale w końcu stanęło na tym, że został wprowadzony bon, który miał stać się dodatkowym dofinansowaniem dla rodzin cierpiących z powodu wybuchu pandemii COVID-19, jak również miał być to zastrzyk gotówki dla branży turystycznej, która bardzo mocno ucierpiała z tego samego powodu.

Bon turystyczny został przyznany wszystkim rodzinom posiadającym dzieci — tym, którym przysługuje świadczenie 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Jeżeli dziecko posiada stopień niepełnosprawności, to może liczyć na większe dofinansowanie ze strony państwa.

Po co mi taki bon?

Jak już było wspomniane — bon miał ułatwić planowanie wypoczynku rodzinom z dziećmi. Jest on do pobrania w formie elektronicznej ze swojego konta na stronie ZUS. Rejestracja, logowanie oraz pozyskanie specjalnego kodu, który można wykorzystać, nie powinien stanowić dla nikogo problemu.

Bon turystyczny może zostać wydany w specjalnych placówkach, które to można znaleźć na specjalnej liście opublikowanej w serwisie odnoszącym się do bonu. Tym oto bonem można zapłacić za pobyt w takim miejscu, jak również można go wykorzystać na to, aby przykładowo zapłacić częściowo za wypoczynek dziecka na koloniach, obozach, czy nawet na półkoloniach.

W obecnych czasach wszystkie miejsca, które godzą się na przyjmowanie takich płatności, są oznaczone specjalnymi plakatami, naklejkami itd. Należy pamiętać o dwóch rzeczach. Bon może zostać wykorzystany tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli dziecko będzie uczestniczyło w danym wyjeździe. Dryga rzecz — bon można wykorzystać tylko do końca marca 2022.

Poznajmy Gdynię

W Gdyni znaleźć można kilkanaście interesujących miejsc, gdzie taki bon można wykorzystać. Mowa tutaj, chociażby o hotelach, czy też mniejszych pensjonatach. Skoro ktoś planuje wakacje w tym mieście, to musi poznać zabytki i atrakcje, które koniecznie trzeba poznać.

Wśród nich można wymienić Akwarium Gdyńskie z najpiękniejszymi okazami. Uwagi nie może ujść Skwer Kościuszki i Molo Południowe, znajdujące się w pobliżu Akwarium. To właśnie przy molo znaleźć można najpiękniejsze statki, w tym statek-muzeum Dar Pomorza, czy też ORP Błyskawica. Ten drugi także udostępniony jest do zwiedzania.

Nie można pominąć Muzeum Marynarki wojennej, gdzie poznaję się historię oręża polskiego na morzu, a także bogaty zbiór broni z czasów II wojny światowej i okresu powojennego. W tym oto mieście znaleźć można wiele innych, bardzo ciekawych atrakcji do zwiedzania.

Dowiedz się więcej o realizacji bonu w Gdyni na bon turystyczny w Gdyni.

(nad.)