Wypadki na berlince. Potrącenie pieszych przez motocykl

W niedzielę (25.07) ok. godz. 21.30 doszło do wypadku na berlince, odcinek Czersk- Gutowiec, na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do Nieżurawy.

Policja będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.   |  fot. red.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem wraz z pasażerką podążali w kierunku Chojnic. Na wysokości skrzyżowania, na jezdni, pojawił się pieszy – mężczyzna, którego potrącił motocykl. W wyniku potrącenia obrażenia ciała odniósł tylko pieszy, który z urazem nogi został przetransportowany do szpitala. Motocykl nie przewrócił się na drogę.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na tej samej drodze na wysokości miejscowości Nieżurawa. W tym przypadku, jak wynika ze wstępnych ustaleń to pieszy wtargnął wprost pod jadący motocykl, który jechał w kierunku Chojnic. Policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu kierującego i pieszego. Jak się okazało, u pieszego alkomat wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 47-letni pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Na miejscu zdarzeń policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną, która będzie pomocna w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tych zdarzeń. Pogoda za oknem sprzyja wycieczkom rowerowym i motocyklowym, dlatego każdego dnia na drogach można spotkać wielu cyklistów i motocyklistów. Niestety nie każda podróż na dwóch kółkach kończy się szczęśliwie i to zarówno z winy kierowców samochodów, jak i samych rowerzystów czy motocyklistów.

Policja zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zdarzenia drogowego dla rowerzysty lub motocyklisty mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem.

(red) KPP