Wyniki regat Puchar Komandora ChKŻ

W dniach 7-8 wrzesień odbyły się na Jeziorze Charzykowskim regaty o Puchar Komandora ChKŻ. Słabowiatrowe warunki nie pozwoliły na rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów.

Na podium najlepsi w swoich klasach.   |  fot. Łukasz Dzięcielski

Pomimo słabego wiatru na starcie stanęli zawodnicy w 3 klasach: Optimist Gr. B, Laser Radial oraz Laser 4.7. W najliczniejszej klasie tj. Optimist Gr. B, rywalizowało 25 zawodników. Bezkonkurencyjny był zawodnik ChKŻ Chojnice Maurycy Odejewski, który z przewagą 5 pkt wygrał rywalizację w swojej klasie.

Na drugim miejscu regaty zakończył Radosław Dudkiewicz z LKS Charzykowy, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Igor Pawłowski z ChKŻ Chojnice. W klasyfikacji dziewczyn zwyciężyła Maja Szyca z LKS Charzykowy, przed Niną Kobus z ChKŻ Chojnice i Bogną Tłok z MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie.

Niższa frekwencja dopisała wśród Laserowców. W klasie Laser 4.7 zwyciężył Maciej Ilnicki z ChKŻ Chojnice. Drugie miejsce zajął Jan Krawczyk, natomiast trzecie Maksymilian Kabat - oboje z ChKŻ Chojnice. W klasie Laser Radial wygrał Mateusz Grzempa z ChKŻ Chojnice, który pokonał swoich klubowych kolegów Kacpra Żywiczkę i Wojciecha Kikmuntera.

Regaty "Puchar Komandora ChKŻ" zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki i Gminę Chojnice.