Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Eko-Art 2019

Podczas trzech dni przesłuchań w Chojnickim Centrum Kultury zaprezentowało się łącznie aż 145 recytatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a wyróżnione osoby nagrody rzeczowe.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu recytatorskiego.   |  fot. ChCK

22 października odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Kaszëbsczi Eko-Art 2019. Konkurs dzielił się na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-6, szkoły podstawowe klasy 7 i 8 oraz szkoły ponadpodstawowe.

Szkoły podstawowe klasy 1-3:
Pierwsze miejsce- Maja Szultka, Szkoła Podstawowa im. Bł.ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Drugie miejsce- Alicja Sawicka, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Tymoteusz Höhn, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Anna Walczak, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Marta Stobiecka, Szkoła Podstawowa Swornegacie

Szkoły podstawowe klasy 4-6 :
Pierwsze miejsce- Wiktoria Studzińska, Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach
Drugie miejsce- Emilia Szyszka, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Trzecie miejsce- Aleksandra Otta, Teatr „Kaszëbskô Bina” przy Oddziale ZKP w Chojnicach
Trzecie miejsce- Marta Andrearczyk, Szkoła Podstawowa im. Bł.ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Wyróżnienie- Agnieszka Wałdoch, Anna Wałdoch, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach
Wyróżnienie- Michał Moga, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Olga Szyngwelska, Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. Bolesława Śledzia w Kosobudach

Szkoły podstawowe klasy 7-8:
Pierwsze miejsce- Livia Walczak, Szkoła Podstawowa w Silnie
Drugie miejsce- Paweł Borzyszkowski, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Trzecie miejsce- Maria Prondzinska, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Sandra Skwierawska, Szkoła Podstawowa TOW „Gryf Pomorski” w Lubni
Wyróżnienie- Emilia Motylewska, Szkoła Podstawowa TOW „Gryf Pomorski” w Lubni
Wyróżnienie- Julia Grzelak, Szkoła Podstawowa im. Bł.ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Szkoły ponadpodstawowe:
Pierwsze miejsce- Karolina Lewińska, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach
Drugie miejsce- Aleksandra Hartyn Leszczyńska, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach
Trzecie miejsce- Urszula Gostomczyk, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Wł. Andersa w Chojnicach

23 i 24 października w Chojnickim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Polski Eko-Art 2019. Konkurs dzielił się na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy 1-3 oraz szkoły podstawowe klasy 4-6, szkoły podstawowe klasy 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowe.

Jury wyłoniło w kategorii szkoły podstawowe klasy 1-3 5 zwycięzców i przyznało 12 wyróżnień I stopnia i 20 wyróżnień II stopnia:
Pierwsze miejsce- Emilia Lica, Zespół Szkół w Rytlu
Drugie miejsce- Natalia Markowska, Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach
Drugie miejsce- Tymon Rogala, Szkoła Podstawowa nr 7 im. im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Antonina Wesołowska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Wojciech Wirkus, Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach

W kategorii szkoły podstawowe klasy 4-6 przyznanych zostało 5 nagród oraz 9 wyróżnień I stopnia i 20 wyróżnień II stopnia:
Pierwsze miejsce- Małgorzata Drobińska, Szkoła Podstawowa w Charzykowach
Pierwsze miejsce- Alicja Kaszubowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Drugie miejsce- Magdalena Dolina, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Drugie miejsce- Kinga Hapke, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Trzecie miejsce- Helena Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach

Jury wyłoniło w kategorii szkoły podstawowe klasy 7- 8 5 zwycięzców i przyznało 5 wyróżnień:
Pierwsze miejsce- Inga Weltrowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Drugie miejsce- Bogna Knuth, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Drugie miejsce- Marta Chmara, Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Oliwia Tyda, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Trzecie miejsce- Adam Paprocki, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie- Łucja Januszewska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Julia Kaszubowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Wiktoria Lubińska, Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Maria Ryczek, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie- Sandra Peplińska, Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” w Lubni

W kategorii szkoły ponadpodstawowe przyznano 3 nagrody oraz 1 wyróżnienie:
Pierwsze miejsce- Zuzanna Krysa, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach
Drugie miejsce- Julia Megger, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach
Trzecie miejsce- Oliwier Budnicki, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie- Iwona Tuszkowska, II Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Wł. Andersa w Chojnicach

Ł. Sajnaj

Zapisz