Wynik w ciągu kilku sekund

W tym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach trafił nowy sprzęt. Usprawni on znacznie wykonywanie czynności przez funkcjonariuszy, którzy badają trzeźwość kierujących na drogach naszego powiatu.

Komenda Powiatowej Policji w Chojnicach.   |  fot. arch. red.

Trzy nowe alkotesty - bezustnikowe testery alkoholu, przekazała Komenda Wojewódzka Policji w ramach programu modernizacji Policji. Urządzenia te służą do szybkiego wykrywania koncentracji alkoholu w powietrzu wydychanym przez osobę badaną. Mogą być wykorzystywane do pomiarów mobilnych i stacjonarnych. Ich największą zaletą jest badanie bezkontaktowe - badaniu poddana jest próbka oddechu, kiedy to osoba badana dmucha w urządzenie z pewnej odległości. Nie ma więc potrzeby nakładania ustników, ani ich wymiany w celu wykonania kolejnego pomiaru. Po kilku sekundach wynik badania pojawia się na wyświetlaczu. Jeden alkotest trafi do Komisariatu Policji w Czersku, dwa pozostaną w Chojnicach. Będą wykorzystywane między innymi w ramach wzmożonych działań na drogach - "Trzeźwy poranek", "Alkohol i narkotyki" oraz w czasie imprez masowych, gdzie w krótkim czasie umożliwią przebadanie wielu osób.

KPP

 1. 1 lutego 2011  23:02   do anonima 12:30   pako

  >...W powietrzu wydychanym prócz alkoholu będą wydostawały się wirusy, bakterie i inne dziedostwo, którym następny badany będzie mógł się zarazić od następnego. A w jaki sposób wg Ciebie? Widziałeś "toto" w działaniu, wiesz jak się go używa? W to się dmucha a nie zasysa z niego. Nie masz fizycznego kontaktu z urządzeniem. >...Te urządzenia są bardziej niehigieniczne niż tradycyjne alkomaty z ustnikiem. Co jakiś czas urządzenia powinny być w jakiś sposób dezynfekowane. Myślę, że bardziej skuteczne byłoby wietrzenie. U Ciebie na "strychu"... odpowiedz

  0
  0
 2. 1 lutego 2011  18:35   pod pub7 bedzie wesoło jak ...   anonim

  pod pub7 bedzie wesoło jak koledzy kolegom z waszawskiej beda sprawdzac rekordy spozycia buahaha

  0
  0
 3. 1 lutego 2011  17:42   Nie daj Boże   fragi

  Po płynie do płukania ust lub cukierku nie dajcie się namówić na dmuchanie. Mimo że jesteście trzeźwi i następne badania to potwierdzą zabiorą wam prawo jazdy. Wszystko w imię statystyki i epatowania ile to nie złapali "pijaków". Lepiej żądać badania krwi.

  0
  0
 4. 1 lutego 2011  17:38   Jestem za! Łapać 24h! ...   @

  Jestem za! Łapać 24h! Piłeś? - Nie jedż!

  0
  0
 5. 1 lutego 2011  15:24   Anonim, naucz sie czytac ze ...   skejt

  Anonim, naucz sie czytac ze zrozumieniem! nikt nie kaze ci calowac urzadzenia,ani go dotykac,a od dmuchania (hihihih) na odleglosc w ciaze jeszcze nikt nie zaszedl!

  0
  0
 6. 1 lutego 2011  12:30   ciekawe jak będzie to czyszczone   anonim

  W powietrzu wydychanym prócz alkoholu będą wydostawały się wirusy, bakterie i inne dziedostwo, którym następny badany będzie mógł się zarazić od następnego. Te urządzenia są bardziej niehigieniczne niż tradycyjne alkomaty z ustnikiem. Co jakiś czas urządzenia powinny być w jakiś sposób dezynfekowane

  0
  0