Wymiana uczniowska

Jedenastoosobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach pierwszy tydzień roku szkolnego spędziła u naszych zachodnich sąsiadów z Emsdetten w ramach wymiany uczniowskiej.

Współpraca miast na linii Chojnice - Emsdetten dała możliwość uczniom wkroczenia w nowy rok szkolny z nowymi doświadczeniami, przyjaźniami i bogatszą wiedzą o kulturze i historii naszych sąsiadów.   |  fot. (nad.)

Każdy dzień był zaplanowany od rana do wieczora, więc się nie nudziliśmy. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z kulinarnym zadaniem - pieczeniem pizzy. Następnie  spacerowali  ulicami miasta Emsdetten oraz zwiedzili regionalne muzeum: "August Holänder Museum". Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu miasta Münster oraz grze w kręgle.

Trzeci, był pod znakiem wyjątkowego miasta - Kolonii, gdzie zwiedzano Katedrę Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny. Spacerując wzdłuż Renu można było podziwiać piękno miasta. Czwarty dzień to wizyta u burmistrza miasta Emsdetten i wycieczka do Ekologicznego Parku Energetycznego zakończona wizytą w lodziarni. Piątego dnia dominował sport. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w parku linowym w mieście Ibbenbüren. Na zakończenie pobytu odbył się wspólny grill z rodzinami, które nas gościły. 

SP7

Zapisz