Wykręcili, wybiegli i wymaszerowali rekord dla hospicjum z Bramą Pomorza

Wczoraj przez kilka godzin przy galerii Brama Pomorza można było wspomóc budowę hospicjum. I wcale nie trzeba było otwierać portfela, tylko siąść na rowerek stacjonarny, przebiec kilka małych okrążeń lub wcześniej dla zdrowia pomaszerować w lesie.

Dzięki inicjatywie Bramy Pomorza wczoraj udało się zebrać dla hospicjum 3750 zł.   |  fot. (olo)

I dzięki temu zasilić konto hospicjum. Akcja „Wykręć coś dobrego” to inicjatywa galerii Brama Pomorza w Lipienicach. Pierwsza edycja odbyła się przed rokiem, a wczoraj kontynuowano akcję. Bramę Pomorza wsparły Stowarzyszenie „Charzy”, które zorganizowało rajd nordic walking na dystansie 15 km oraz Fitness Club KaNaMa.

Zasady były proste – Brama Pomorza płaciła 1 zł za każdy kilometr – można było więc spacerować w lesie, jechać na rowerku lub biegać przy galerii. Dodatkowo KaNaMa dorzuciła od siebie 1 zł za każdy kilometr przejechany na rowerze. W ten sposób przebiegnięte, przemaszerowane lub przejechane kilometry zamieniły się w złotówki, które zasiliły konto Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. I jak się okazało, akcja okazała się wielkim sukcesem. Łącznie udało się zebrać aż 3750 zł. To trzy razy więcej niż przed rokiem!

 - Jest to budujące, że mamy tylu przyjaciół, którzy chcą nam pomagać. Cieszymy się z wszystkich nowych inicjatyw i chcę ogromnie podziękować pani Katarzynie Kołuckiej i Darii Kwiatkowskiej z Bramy Pomorza za zorganizowanie tej akcji oraz serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy wzięli udział. Dla nas każda złotówka jest ważna. Ukłony również dla wszystkich, którzy wspierają budowę, gdyż tak się składa, że w każdym miesiącu są jakieś akcje na rzecz budowy – mówi Mariola Henszke z TPH.

Akcję wsparli:  Urząd Miasta Chojnice, Starostwo Powiatowe w Chojnicach,  Urząd Gminy Chojnice, Chojnickie Centrum Kultury, Chojnickie Studio Rapsodyczne, Malownia-Studio Rysunku i Malarstwa, MKS Chojniczanka 1930 Chojnice, Klub Hokeja Podwodnego "Chojnickie Pstrągi",  CHTMR Cyklista, Centrum Sztuk Walki Chojnice, Akademia Tańca Piętro Wyżej, MKS Ósemka Skierniewice, Teatr Dimmi, Florian Chojnice.

Tekst i fot. (olo)

 1. 12 maja 2019  22:10   Dobrze pomyślane. (1)   Kakadu

  Świetna inicjatywa, więcej takich!

  10
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 maja 2019  23:33   Piękna akcja, bo i zdrowi ...   Anna

   Piękna akcja, bo i zdrowi skorzystają a i chorzy też. W naszym mieście prowadzi się wiele takich akcji np zamiast kwiatka na pogrzebie mojego męża zebrano 3000 zł na hospicjum. Dziękuję ofiarodawcom.

   5
   0