Wykład pt. „Nasze spotkania ze zwierzętami”

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na ostatni już w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Odbędzie się on 28 listopada br. o godz. 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33).

Puszczyk to najliczniejsza i najczęściej spotykana sowa Europy.   |  fot. nad.

Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać Wiesława Borkowskiego i Magdalenę Węglarz, którzy opowiedzą o swoich spotkaniach ze zwierzętami. Magdalena Węglarz opowie o swoich doświadczeniach w kontakcie ze zwierzętami nieudomowionymi – także tymi, które są mieszkańcami bydgoskiego ZOO. Natomiast z Wiesławem Borkowskim lekarzem weterynarii zajrzymy do gabinetu weterynaryjnego, aby poznać zwierzęta dziko żyjące, które z różnych powodów stały się pacjentami.

Poza tym zostanie poruszony temat młodych saren i zajęcy, a także podlotów, który będzie odpowiedzią na hasło projektu edukacyjnego pn. "Zostaw w krzakach tego zwierzaka". Na zakończenie Magdalena Węglarz przeprowadzi krótki konkurs  o zwierzętach. Nagrodą zaś będą bilety wstępu do bydgoskiego ogrodu zoologicznego ufundowane przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. 

Magdalena Węglarz – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiowała na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. Pracuje w Ogrodzie Zoologicznym w Bydgoszczy, gdzie zajmuje się szeroko pojętą edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Z pasją uczy szacunku do zwierząt.  Uwielbia spacery, zwłaszcza po lesie, a jej ulubione dzikie zwierzę to zając.

Wiesław Borkowski – ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie, zdobył tytuł specjalisty Chorób zwierząt nieudomowionych SGGW w Warszawie. Właściciel gabinetu weterynaryjnego, od ponad dziesięciu lat pracuje w schronisku dla zwierząt. Od zawsze w towarzystwie zwierząt, uwielbia przebywać wśród ptaków. Opowiada z pasją o zwierzętach ucząc szacunku do nich.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

  1. 19 listopada 2019  02:47   Nie pamiętam kto powiedział:   mjr. Zennhorn

    "Dobry człowiek, to człowiek, który pochyli się nad wszystkim, co jest słabsze od niego" Miał rację, ale czy dzisiaj taka maksyma kogoś obchodzi, czy ktoś się do tego zastosuje, żeby pochylić się nad słabszym, czy to człowiekiem, czy jakimkolwiek zwierzęciem?

    7
    0
  2. 18 listopada 2019  20:37   Jedni kochają przyrodę i ją ratują.   VIKING

    Inni zabijają zwierzęta dla jakiejś chorej satysfakcji. Przykład: pod Bytowem chodził sobie piękny ŻUBR, teraz znaleziono tylko jego zwłoki, bez głowy. Bo jakiś skur***** zapewne zapragnął mieć taką głowę na ścianie, pewnie nad kominkiem w swojej chałupie, więc żubra zamordował. Życzę temu sku****** żeby kiedyś jakieś rozjuszone zwierzę potraktowało go w podobny sposób. Pamiętaj sku***** karma powraca, do kilku już wróciła w trakcie polowania.

    7
    0