Wyjazd na narty – co powinieneś zabrać?

Wyjazd na narty to bardzo poważne przedsięwzięcie ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne panujące na stokach oraz masę rzeczy, które należy ze sobą zabrać.

W kraju na wyciągnięcie ręki mamy stoki narciarskie nieustępujące tym w szwajcarskich Alpach czy włoskich Dolomitach.   |  fot. nadesł.

Z tego tekstu dowiesz się o tym, jak powinien wyglądać niezbędnik każdego narciarza bez względu na stopień zaawansowania w jeździe.

Narty w Polsce? Poznaj poradnik

Po co popełniać błędy, które ktoś już raz popełnił? O wiele lepiej będzie, jeśli skorzystasz z doświadczenia innych miłośników zjazdów i przed wyjazdem zapoznasz się z poradnikiem dla narciarzy. Wejdź na stronę: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce i zapoznaj się z radami dotyczącymi ubezpieczenia, które mogą okazać się cenne.

Niezbędnik narciarza – co zabrać?

Kask – absolutna podstawa, jeśli chodzi o jazdę na nartach. Kask powinien być wytrzymały i przygotowany na pracy w ciężkich warunkach. Niezwykle ważne jest, byś sprawdził, czy kask, którym się interesujesz, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Zadbaj również o to, by ten element osprzętu narciarskiego pasował na Twoją głowę. Tylko w ten sposób zadziała w razie upadku i uchroni Cię przed kontuzją.

Odpowiednie narty – nie porywaj się na profesjonalny sprzęt, jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki na stoku. Udaj się do sklepu ze sprzętem i poproś doświadczonego sprzedawcę o pomoc w zakupie odpowiednich nart.

Odzież – warunki na stokach nie rozpieszczają. Właśnie z tego powodu powinieneś zadbać o bieliznę termoaktywną, która pomoże Ci pozbyć się wilgoci oraz uchroni przed przeziębieniem. Pamiętaj również, by ubierać się warstwowo w taki sposób, by w każdej chwili móc pozbyć się zbędnej warstwy odzieży.

Apteczka – bardzo ważny element. W Twojej apteczce powinny znaleźć się: bandaże elastyczne, środki na biegunkę, zaparcia, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, tabletki na gardło oraz spray na katar. Tego typu podstawowe środki mogą uchronić Cię przed koniecznością wizyty w zagranicznych klinikach.

Krem z filtrem – w ciągu dnia na stoku będziesz narażony na działanie promieni słonecznych, wiatru, śniegu i niskich temperatur. Musisz więc pomyśleć o ochronie przed tego typu warunkami atmosferycznymi i zadbać o skórę. Wybierz się do apteki i poproś farmaceutę o krem dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Staraj się unikać uniwersalnych kremów z filtrem UV, ponieważ każda skora jest inna i to, co sprawdza się u kogoś, nie znaczy, że zda egzamin u Ciebie.

Polisa narciarska – ubezpieczenie to bardzo ważny element każdego narciarskiego wyjazdu. Zanim spakujesz walizki, zadbaj o wykupienie polisy i zagwarantuj sobie ochronę przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o OC na nartach, zajrzyj tutaj: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/oc-na-stoku-czyli-gdy-zrobisz-komus-krzywde-jezdzac-na-nartach. Pamiętaj, że polisa to niewielki wydatek, który może Cię uchronić przed utratą pieniędzy w sytuacjach kryzysowych, które czasami zdarzają się każdemu z nas. Nie oszczędzaj i wykup polisę narciarską przed wyjazdem na stok.

(mat. partnera)