Wygrana w meczu kontrolnym

Pierwszy letni mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Chojniczanki. Podopieczni Tomasza Kafarskiego zmierzyli się w sobotę 3 lipca w Opalenicy ze słowackim MFK Rużomberok.

Chojniczanka pokonała 1:0 słowacki MFK Ružomberok w pierwszym meczu kontrolnym.   |  fot. facebook.com/Chojniczanka

Dzisiejszy sparringpartner to siódma drużyna ubiegłego sezonu w słowackiej Fortuna Lidze, która jest odpowiednikiem polskiej PKO Ekstraklasy. Mecz dla trenera Chojniczanki był także okazją do przyjrzenia się nowym graczom, jak i tych przebywających na testach.

CHOJNICZANKA - MFK RUZOMBEROK 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Emche 49.

Chojniczanka przystąpiła do meczu w składzie: Kamil Broda, Michał Grobelny, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Sebastian Olszewski, Maciej Kona, Michał Mikołajczyk, Sam Van Huffel, Kamil Mazek, Mateusz Klichowicz, Szymon Skrzypczak. W pierwszej połowie gole nie padły, a Chojniczanka w pojedynku ze słowackim ekstra klasowcem zaprezentowała się dobrze.

Po przerwie do gry przystąpili: Szymon Lewandowski, Paweł Czajkowski, Damian Byrtek, Bartłomiej Gajda, Karol Szopiński, Mateusz Cegiełka, Adrian Rakowski, Jakub Kowalski, Szymon Emche, Tomasz Mikołajczak, Artur Pląskowski. W 49 minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Emche dając prowadzenie zespołowi z Chojnic. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.