Wycieczka po nowej Człuchowskiej

Tydzień temu wyremontowaną ulicę Człuchowską odebrali urzędnicy, a dziś na wycieczkę zabrał dziennikarzy burmistrz Arseniusz Finster. Chciał pokazać, że droga jest zrobiona na 5 z minusem.

Ulica Człuchowska jest już odebrana przez urzędników i warunki bardzo się w tym miejscu poprawiły.   |  fot. (olo)

Taką właśnie ocenę, piątkę z minusem, wystawił wykonawcom – Ekomelowi i Marbrukowi, burmistrz Arseniusz Finster. - Zapragnąłem sam przedstawić państwu tę inwestycję, gdyż to największa inwestycja drogowa w tym roku – tłumaczy burmistrz. – Wartość tej inwestycji to 4,4 mln zł, z czego 2 mln zł to dofinansowanie z pieniędzy rządowych od wojewody.

W ramach inwestycji przebudowano 1,6 km drogi, powstał odcinek ponad 2 kilometrów ścieżki rowerowej i chodników, co zdecydowanie wpłynęło na bezpieczeństwo w tej części miasta. Zbudowano też kolektor deszczowy, są zatoki autobusowe i oświetlenie. Na skrzyżowaniu z ulicą Asnyka powstała nowa sygnalizacja świetlna.

- Są jeszcze do dokończenia pewne kwestie wynikające z uwarunkowań pogodowych, to są głównie skarpy i trawa. Nawet dziś jeszcze firma ma bruk pracuje i poprawia pewne rzeczy – dodaje burmistrz Arseniusz Finster. Warto dodać, że w Człuchowie myślą o wyremontowaniu odcinka od Topoli do skrzyżowania z obwodnicą Chojnic.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 23 listopada 2017  18:20   Wycieczka po nowej Człuchowskiej   PIOTR

  NA PRZEJSCIU DLA PIESZYCH PRZY SKRZYZOWANIU ul. CZLUCHOWSKA--ASNYKA TRZEBA UWAZAC BO NIE KAZDY SAMOCHOD ZATRZYMUJE SIE NA ZIELONYM SWIETLE DLA PIESZYCH BY PIESZY MOGL PRZEJSC SPOKOJNIE PRZEZ ULICE --JAK DZIS KOBIETA WOGLE SIE NIE ZATRZYMALA BY PIESI MOGLI PRZEJSC

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 10 listopada 2017  22:06   Wycieczka po nowej Człuchowskiej   jarek

  Jeszcze jedno przjscie dla pieszych powinno byc na skrzyzowaniu CZLUCHOWSKA-GALCZYNSKIEGO kolo przestanku MZK chociazby dla ludzi przyjezdzajacych autobusem z miasta lub chcacych jechac do miasta -jak to jest na innych ulicach w miescie bo gdzie maja ludzie przejsc przez ulice by na ten autobus zdarzyc -godzine czekac i jeszcze mandat dostac za to ze nie ma gdzie przejsc lub kilometr do przejscia nabijac . mlodzi jak mlodzi - ale pomyslcie troche o starszych osobach --a ruch jak wiemy na czluchowskiej jest taki ze ciezko przejsc lub wyjechac z podworka

  3
  7
  Odpowiedz
 3. 10 listopada 2017  21:24   Faktycznie spoko. Dziś ... (1)   Zygi

  Faktycznie spoko. Dziś jechałem. Lekki deszczyk, miejscami stoi woda. Naliczylem 3 uskoki. Momentami myślałem ,że jadę poboczem. Od Topoli z górki ściąga w lewo. Lampy trzeba było wmienić wszystkie a nie tylko na tej górce. Ciekawe co wycieczce z Burmistrzem napiszą nam dziennikarze?

  3
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 4. 10 listopada 2017  20:18   gość   gość

  Jest całkiem nieżle,światła,poszerzona droga,zatoki dla autobusów,obok ścieżka rowerowa,co wg mnie jest nie tak,ano zbyt szerokie wysepki na drodze,nie rozumiem dlaczego,kierowca musi odbijać na prawo bo jest dość wąsko

  6
  4
  Odpowiedz
 5. 10 listopada 2017  17:48   Swiatła (1)   Aaaaaaaa...

  Wszystko pięknie ale swiatła lub rondo powinno być zrobione na skrzyrzowaniu Wyszyńskiego-Człuchowska bardzo duże nateżenie ruchu dużo ludzi do pracy dojeżdza nie wspomne o mieszkańcach Człuchowa i okolic.

  8
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz