Wychowanek Chojniczanki strzelił dwie bramki w Pruszkowie. Rozmowa z Jackiem Podgórskim

Jacek Podgórski w tym sezonie przebojem wdarł się do pierwszego składu Chojniczanki. Najpierw był próbowany na prawej obronie, ale teraz z powodzeniem radzi sobie po tej samej stronie boiska, ale w pomocy.

Po tym meczu Jacek Podgórski trafił do najlepszej jedenastki 21. kolejki Nice I ligi według “Piłki Nożnej” oraz serwisu GOL24.   |  fot. (olo)

Podgórski jest jeszcze młodzieżowcem. Ma 20 lat, choć za 3 miesiące stuknie mu „oczko”. Pierwszy raz na murawę wybiegł wiele lat temu w Konarzynach. Tam kopał piłkę z kolegami. Jednak głównie treningowo lub w sparingach. Zaledwie kilka lat temu trafił do Chojniczanki. Uczył się w ZSP nr 1 przy Kościerskiej.

Mimo że na początku nie dostawał swojej szansy, nie zraził się. Był nawet wypożyczony, ale ostatecznie wrócił do Chojniczanki. W zeszłym sezonie jeszcze grał mało, ale w tym jest już podstawowym zawodnikiem. Gra najwięcej z wszystkich młodzieżowców w I lidze, a w drużynie Chojniczanki tylko trzech piłkarzy spędziło w tym sezonie więcej minut na boisku od niego.

Ukoronowaniem coraz lepszej postawy Jacka Podgórskiego były dwie bramki strzelone na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Bramki można zobaczyć tutaj. Niestety, bohaterem meczu w Pruszkowie nie został Jacek, a bramkarz z Pruszkowa Piotr Misztal, który zdobył bramkę w doliczonym czasie gry. Tak czy inaczej Jacek Podgórski może być z siebie dumny i 10 marca będzie mu się teraz kojarzyć nie tylko z rocznicą powstania Chojniczanki (w 1930 roku), ale też z pierwszymi bramkami na tym poziomie.

O pierwszych krokach na boisku Sparty Konarzyny, meczu w Pruszkowie i atmosferze w drużynie w rozmowie wideo z Jackiem Podgórskim.

1. 14 marca 2017  21:45   Gratulacje Jacek   MaxXx

Oby tak dalej Jacek powodzenia i awansu drużyny MKS do Ekstraklasy

1
    1
  2. 14 marca 2017  18:03   jeśli chojniczanka stawia na ... (1)   QQQ

jeśli chojniczanka stawia na obronę w ostatnich minutach wygranego meczu ?! - to radzę zapomnieć o awansie !

9
    1
    • 14 marca 2017  21:40   Końcówka   Kuba

Chojniczanka nie jest na takim poziomie, żeby od 50 minuty zdominować rywala w taki sposób, żeby ten nie zdołał mieć rzutu wolnego, czy żadnej wrzutki w pole karne. Bramka na 2-3 - brak koncentracji po stzreleniu gola. Bramka na remis - opisałem wcześniej. Także należy tu winić brak koncentracji i wyluzowanie się po strzeleniu bramki na 3-1.