Wybierz agencję rekrutacyjną – to się opłaca!

Rekruterzy IT, ale też w innych branżach, stają się coraz bardziej popularni na rynku pracy. Ich działalność polega na sprawnym i efektownym pozyskiwaniu utalentowanych ludzi dla różnych firm, które zgłoszą się do nich z konkretnym zleceniem.

Prosto, szybko i do celu!   |  fot. nad.

Dla kogo i po co?

Znalezienie dobrego pracownika wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak by się mogło wydawać. Tymczasem powstające wciąż nowe start-upy i firmy produktowe, wciąż szukają wyjątkowych talentów, dzięki którym podejmowane działania będą się spieniężać, a marka stanie wśród najlepszych w swojej branży. W Polsce taka forma rekrutacji, jaką zajmują się agencje, jest dopiero w przysłowiowych powijakach. Dlatego też warto szukać tylko tych najlepszych, które mają już jakieś doświadczenie i mogą wiele zaoferować potencjalnemu klientowi. Zdecydowana większość rekruterów poszukuje kandydatów do pracy dla dużych firm, ale kiedy nastąpi taka potrzeba, oferują swoje usługi mniejszym podmiotom.

Coraz więcej jednak powstaje małych przedsiębiorstw, dla których również liczy się dobry, efektywny pracownik, mający doświadczenie i talent w danej dziedzinie wiedzy. Agencją rekrutacja wychodzącą naprzeciw właśnie takim formom jest Dotlinkers https://dotlinkers.pl/, a stanowi ja grupa ludzi z pasją. Wykorzystują w swojej pracy mocno zaawansowane techniki pozyskiwania ludzi, o czym  świadczy odpowiedź zwrotna wynosząca aż 40% (czyli dwa razy więcej jak u konkurencji). Jeśli ktoś szuka specjalistów od rekrutacji, to właśnie w tej formie znajdzie fachowców od Big Data, Blockhainu czy Business Intelligence oraz inżynierów systemów.

Rekrutacja – krok po kroku

Jeszcze wielu przedsiębiorców nie ufa tego typu rozwiązaniom, czyli rekrutowaniu pracowników przez agencje zewnętrzne. Nie widzą w tym korzyści, bo nie znają nikogo, kto by korzystał z tego typu usług lub boją się zaryzykować. Tymczasem zlecenie  ekspertom całego proces rekrutacji – poczynając od zebraniu dokumentów, selekcji, a na rozmowie z kandydatem kończąc. Ten, kto spróbował, ten wie, że warto zaryzykować i oddać ster w ręce fachowców, którzy wiedzą jak napisać ogłoszenie i jakie umiejętności kandydata sprawdzać, aby sprawdził się na dany  stanowisku w pełni i był dla firmy ważny  ogniwem.  Obecnie bardzo trudno znaleźć kogoś na właściwe miejsce, kto będzie spełniał wszystkie wymogi pracodawcy. Ludzie młodzi są wymagający, pewni siebie, co nie zawsze idzie w parze z dużym talentem.

Reasumując …

Każdy kto szuka talentów w branży informatycznej i nowych technologii powinien tym bardziej podjąć współpracę z agencją rekrutacyjną. Specjaliści IT są wciąż poszukiwani na rynku  pracy i naprawdę ciężko ich „złowić”. Wielu z nich dostaje mnóstwo ofert, dlatego nie są w stanie na wszystkie  odpowiedzieć. Dlatego też jedynie doświadczenie rekruterzy mogą znaleźć odpowiednich kandydatów , ponieważ znają branżę oraz mają rozwinięte umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne.

(mat. partnera)

  1. 15 maja 2019  15:01   Spółka za 10000 zł   xyz59

    DOTLINKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Komandytariusz NIE Artur Gerwel Komandytariusz TAK Wysokość sumy komandytowej 1.000 ZŁ Wartość wkładu umówionego 5.000 ZŁ Wkład niepieniężny NIE Wartość wkładu wniesionego 5.000 ZŁ Wkład niepieniężny NIE Związek małżeński TAK Kamil Głowacki Komandytariusz TAK Wysokość sumy komandytowej 1.000 ZŁ Wartość wkładu umówionego 5.000 ZŁ Wkład niepieniężny NIE Wartość wkładu wniesionego 5.000 ZŁ Wkład niepieniężny NIE

    2
    1