Wszystkie prace na targowisku Młodzieżowa, zakończone i odebrane

Dokonano ostatnich odbiorów na terenie inwestycji przy ulicy Młodzieżowej, Pochłonęła ona ponad 5 mln 300 tys. zł. W listopadzie pracę pod wiatą rozpoczęli handlujący. Od minionego weekendu do dyspozycji sprzedających i handlujących jest m.in. toaleta.

Handel na targowisku przy ul. Młodzieżowej wkroczył w nowy, lepszy wymiar.   |  fot. A. Zajkowska

Kapitalny remont chojnickiego targowiska ruszył dokładnie 7 stycznia br. W tym czasie na placu przy ulicy Młodzieżowej powstała hala targowa, pobudowano i przebudowano instalację energetyczną. Powstał także system wodno-kanalizacyjny, a przedsiębiorcy odnowili i ujednolicili swoje boksy. W międzyczasie handlujący pracowali na okolicznych parkingach.

W listopadzie wznowili oni działalność na dawnym placu, ale już pod zadaszeniem. W piątek (18.12.), oficjalnie zakończono także drugi etap modernizacji hali targowej, czyli budowę pomieszczenia socjalno-administracyjnego. - W pomieszczeniu socjalnym znajduje się toaleta damska, męska oraz dla osób niepełnosprawnych. Te trzy ubikacje będą ogólnodostępne i nie odpłatne dla wszystkich odwiedzających targowisko w godzinach jego pracy. Będą one pełniły funkcję toalety publicznej - informuje Adam Kopczyński.

Nowopowstały budynek mieści także pomieszczenie socjalne, tylko dla handlujących. - Jest tam pokój, w którym pracujący na hali mogę się ogrzać, zrobić sobie herbatę, skorzystać z toalety, która jest dla nich na wyłączność. Ta jedna, nie jest ogólnodostępna. Znajduje się tam także małe centrum monitoringu - opowiada wiceburmistrz.

Na terenie targowiska wydzielono także przestrzeń dla osób handlujących „z ręki”, nieposiadających własnego pawilonu oraz dla fooftracków. Miejscem ich pracy będą najbliższe okolice właśnie budynku socjalnego oraz sklepów, tzw. wolnostojących - Brakuje jeszcze linii poziomych żeby określić wjazd na targowisko i na parking, ale one są poza zakresem tej inwestycji.

Anna Zajkowska