Wspomóż leczenie małego Nikodema

Rozliczając się z fiskusem możecie wspomóc leczenie 3,5 letniego Nikodema Kleinschmidt z Chojnic. Chłopczyk przeszedł już 4 operacje zaćmy. Prywatne badania genetyczne, wykonane dzięki zeszłorocznym darczyńcom, przyniosły rodzinie diagnozę.

Można wspomóc chłopca w walce z jego chorobą i niepełnosprawnością przekazując 1 proc. podatku na leczenie i rehabilitację.   |  fot. nad.

Nikoś choruje na zespół Noonan. Jest to choroba genetyczna występująca w kilku odmianach. Niestety u Nikodema uszkodzony gen jest jednym z najrzadszych wariantów w tym zespole. Z wiedzy genetyków mutacja ta jest zdiagnozowana u około 25 osób na świecie. U małego chojniczanina objawiła się ona padaczką, zaćmą wrodzoną oraz wtórną obuoczną, niedoczynnością tarczycy oraz problemami ruchowymi. 

- Nikoś nie mówi a intelektualnie znacznie odbiega od rówieśników. Jest pod stałą opieką lekarzy w kilku miastach oraz wielu wspaniałych terapeutów. Także plany na kolejny rok są bogate, przede wszystkim odwiedzenie kolejnych dobrych specjalistów, w celach diagnostycznych poszczególnych przypadłości związanych z tą chorobą - mówi mama chłopca Beata Kleinschmidt.

Nie wszystkie wizyty lekarskie, terapie i rehabilitacje mogą zostać zrealizowane w ramach NFZ, dlatego rodzice proszą o wsparcie.

Dane do przekazania 1% podatku:
Numer KRS: 0000186434
Cel szczegółowy 1161/K NIKODEM KLEINSCHMIDT

Dane do przelewu bankowego:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A

Darowizny w PLN:
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Cel szczegółowy 1161/K NIKODEM KLEINSCHMIDT

(nad.)

Zapisz

 1. 6 stycznia 2020  23:37   Cudowne   N

  uśmiechnięte dziecko

  4
  0
  Odpowiedz
 2. 4 stycznia 2020  08:55   Chojniczanka   anonim

  Przecież z takim chorym dzieciątkiem należą się różne świadczenia,... pielęgnacyjne ponad 1500 zł. i inne. Ludzie starajcie się o swoje, nie zaprzpaśćcie tego co wam się należy.

  5
  0
  Odpowiedz
 3. 3 stycznia 2020  14:32   Dobrzy ludzie, o wielkich sercach (5)   Viking

  przekazują pieniądze na leczenie biednych, chorych dzieci a prawi i sprawiedliwy trwonią miliony na jakąś Fundację Narodową, ponad 100 mln. zł. /czytaj na propagandę/ pakują miliony w imperium nienasyconego szamana z Torunia itd.,itd. ! Proszę policzyć ilu dzieciom, czy ludziom chorym na raka można by pomóc za te miliony, ile można by kupić karetek pogotowia. K**** mać, a ciemny lud tego nie widzi, bo zamydlili im oczy 500 i innymi ochłapami.

  13
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2020  09:15   Anonim znowu zabłysnął "rozumem"   Viking

   Gdyby wszyscy oglądali TV-PIS, to myśleliby, że żyją w raju. Gdyby III Rzesza miała taką propagandę to Niemcy nie wiedzieliby, że II WŚ już dawno się skończyła. Po drugie ty tępy kretynie: szkoda,że Polska jest w UE, pokazał by wam karakan z Żoliborza jak się dokręca śrubkę, żyłbyś za drutami i zapierd....... za miskę ryżu. Byłoby państwo wyznaniowe, nie Poland a Klechistan.

   4
   0
  • 4 stycznia 2020  20:20   na pewno opłacany   anonim

   widać że ludzie szybko zaPOminają ,gdyby wszyscy oglądali TVN żyli byśmy w Putinowie,gdzie ktoś jak si ę nie zgadza z prawdą jest zwyzywany,Przypomina mi to KOD który powstał tylko do wspierania opozycji

   1
   5
  • 4 stycznia 2020  12:29   Ten anonim to pajac   Anty

   opłacany przez dojną zmianę, takie k.... jak on piszą różne kalumnie za parę złotych. Przykład dało "zero" w swoim ministerstwie.

   5
   1
  • 4 stycznia 2020  10:09   Ty anonimie   Lekarz

   Jeszcze nie wytrzeźwiałeś po sylwestrze, czy może ci płacą za te kretyńskie komentarze? Twoje wypociny od dawna są pod różnymi artykułami. Puknij się porządnie w łeb pajacu, to może poukładają ci się klepki pod sufitem.

   5
   2
  • 3 stycznia 2020  21:46   za tych Obywatelskich   anonim

   rodziny nie miały za co utrzymać dzieci,nawet bali się je mieć,praca miała być do śmierci ,czyli do takiego wieku gdzie większość albo nie dożywa albo nie nadaje się do pracy ,PO za tym wieczne POdwyższanie wszystkiego gdzie bezrobocie lub praca za grosze powodowały że Polska była rajem dla wyzyskiwaczy z zachodu,gdzie nic się nie opłacało,teraz boją się o sądy które dają im bezkarność ,pytam się kto głosował za ACTA2 która dała cenzurę w internecie,czemu w 95 procentach medii nie usłyszycie pana Neumana i tym podobni co naprawdę myślą o wyborcach,co to miała być za Polska gdzie Podatek katastralny jak i fotoradar w krzakach ,miał ratować budźet gmin ,a Policja miała łapać ile się da ale nie przestępców lecz tylko na mandaty

   1
   7