Wspólne muzykowanie.

7 maja o godz. 17.00 w Szkole Muzycznej I stopnia odbędzie się koncert pt. „Wspólne muzykowanie”. W koncercie wezmą udział uczniowie szkoły.

Zespół instrumentalny podczas koncertu w Szkole Muzycznej.   |  fot. arch.

Wojciech Daszkowski- dyrektor szkoly muzycznej.Możliwość wspólnego muzykowania uczniów jest bardzo ważnym elementem w edukacji muzycznej. Daje ją uczestnictwo uczniów w różnego rodzaju zespołach, orkiestrach i chórach, a także duetach. Stoję na stanowisku, iż element powyższy powinien skupić uwagę ze strony pedagogów. Wspólna prezentacja grupy uczniów (niezależnie od doboru składu i umiejętności) zmusza, grających lub śpiewających, do szerszego spojrzenia na wykonywane utwory. Stanowi to niejako wspólną zabawę poprzez prowadzenie dialogu muzycznego i wzajemną otwartość. W tym momencie dzieci uczą się nie tylko grać, ale także słuchać muzyki. Wspólne wykonywanie muzyki ma także aspekt wychowawczy. Bardzo często w edukacji muzycznej istnieje element rywalizacji uczniów. Kiedy jednak gramy w zespole, a nawet w duecie, nie może być na nią miejsca. Nadrzędnym celem staje się muzyka płynąca z dźwięków wszystkich grających.

Obecnie w naszej szkole działają cztery zespoły: kameralny, dęty, gitarowy i akordeonowy.  Aktywnie działa także chór szkolny. Oprócz tego nauczyciele poszczególnych klas instrumentów tworzą duety instrumentalne. Myślę, że koncert zapowiada się ciekawie. Nadmieniam, iż w bieżącym roku szkolnym odbywa się już druga edycja tej formy prezentacji.

REPERTUAR KONCERTOWY W SZKOLE MUZYCZNEJ

6 - 7 maja 2010 roku

Szkoła Muzyczna I stopnia w Chojnicach, przy ul. Grunwaldzkiej 6, zaprasza na Recital Fortepianowy Cypriana Sekreckiego, ucznia Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu. Koncert odbędzie się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chojnicach, 6 maja 2010 roku, o godz. 17.

W repertuarze utwory Fryderyka Chopina: Mazurki op.24 nr 1-4; Mazurek op.6 nr 2; Etiuda op.10 nr 12; Etiuda op.25 nr 8; Nokturn op.27 nr 1 Walc op.64 nr 1; Fantaisie-impromptu; Scherzo b-moll.

07.05.2010 r. o godz. 17. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chojnicach odbędzie się Koncert duetów, zespołów kameralnych oraz chóru Szkoły. Serdecznie zapraszamy.

Wojciech Daszkowski