Wsparli muzyką powodzian

22.06. uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia dali specjalny koncert, aby wesprzeć poszkodowaną podczas powodzi podobną placówkę oświatową przy Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Wojciech Daszkowski wita przybyłych na koncert.   |  fot. (je)

Jest to jedyna tego typu szkoła w Polsce dla dzieci pokrzywdzonych tym schorzeniem. Jak wspomniał otwierający koncert dyrektor Wojciech Daszkowski, krakowski ośrodek stracił większość swoich instrumentów w wyniku zatopienia. Chojnicka placówka nie jest pierwszym miejscem w kraju, który zbierał datki na pomoc dla tej szkoły. „Jako szkoła muzyczna chcemy ich wesprzeć naszą muzyką i pieniędzmi zebranymi w czasie koncertu. Trafią do nich poprzez Caritas Diecezji Pelplińskiej.” – dodał dyrektor szkoły.

Pierwszy w tym charytatywnym koncercie wystąpił szkolny chór, którym kieruje i dyryguje Wojciech Daszkowski. Wykonał on trzy utwory – Psalm nr 29 Mikołaja Gomółki, „Marzenie” Andrzeja Cwojdzińskiego oraz „Kukułkę” Jana Trepczyka. Po nich w indywidualnych występach na różnych instrumentach pokazali się inni uczniowie Szkoły Muzycznej. Duże brawa za pomysł i zaangażowanie w pomoc dla pokrzywdzonych przez niedawną powódź.

(je)