Wsparcie finansowe dla samorządów. 2.4 mln dla TPH!

Samorządy województwa pomorskiego zostały wsparte środkami finansowymi w ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Spora część z ponad 91 mln PLN kwoty przeznaczonej na województwo pomorskie trafiła do powiatów w regionie.

Dofinansowanie m.in. dla hospicjum było możliwe dzięki staraniom posła Aleksandra Mrówczyńskiego i Gminy Czersk.   |  fot. facebook TPH

Urząd Starostwa Powiatowego w Chojnicach otrzyma 4 miliony rządowego wsparcia na modernizację spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych przy Szpitalu Specjalistycznym im. J.K. Łukowicza w Chojnicach. To bardzo ważna inwestycja, która w szybkim czasie musi zostać zrealizowana ze względu na stan techniczny obecnie eksploatowanej instalacji.

Gmina Czersk wystąpiła z dwoma wnioskami, pierwszy dotyczył wsparcia przebudowy przedszkola w miejscowości Łąg- na to zadanie otrzyma 1.2 mln PLN. Drugie zadanie, o wsparcie którego wnioskowała Gmina Czersk, to wniosek o dofinansowanie budowy hospicjum w Chojnicach. Poseł wszelkimi możliwymi drogami starał się  pomóc TPH i dzięki doskonałej współpracy z burmistrzem Czerska, który wystąpił jako samorząd z wnioskiem udało się otrzymać dofinansowanie w kwocie 2,4 mln PLN na dokończenie inwestycji.

Dla powiatu chojnickiego i Chojnic szczególnie ważne jest wsparcie finansowe dla Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. Panie doktor Małgorzata Kaczmarek i Bernadeta Klunder wraz z działaczami stowarzyszenia, mimo wielu przeciwności i braku pomocy, od wielu lat realizowały bardzo ambitny plan budowy hospicjum stacjonarnego. W wakacje podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Chojnicach udało się pozyskać milion złotych dla TPH, teraz kolejne 2.4 mln pozwoli wykończyć obiekt przy ulicy Strzeleckiej.

Wojciech Rolbiecki