Wrócą z punktami z Legnicy

W Legnicy przed startem sezonu liczono na awans do Ekstraklasy, a nie walkę o utrzymanie na jej zapleczu. O fatalnej passie gospodarzy świadczy dzisiejsze zwycięstwo Chojniczanki, która piątkowe spotkanie wygrała 1:0.

Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył w 67 min. Tomasz Mikołajczak.   |  fot. arch.

MIEDŹ - CHOJNICZANKA 0:1 (0:0)

Chojniczanka: Rafał Misztal - Przemysław Pietruszka, Błażej Radler, Piotr Kieruzel, Daniel Chyła, Bartłomiej Niedziela (73. min. Wojciech Lisowski), Paweł Zawistowski, Przemysław Czerwiński, Krystian Feciuch, Marek Gancarczyk (83 min. Paweł Iwanicki), Tomasz Mikołajczak (89 min. Michał Markowski).

Bramki: 67 min. Tomasz Mikołajczak

Żółte kartki: 53 min. Paweł Zawistowski

Pierwsza połowa zakończyła się bez goli, chociaż nie brakowało sytuacji podbramkowych. W 16 min. doskonałą okazję do objęcia prowadzenia nie wykorzystali goście, którzy wyprowadzili kontratak zakończony potężnym strzałem Zawistowskiego. W ostatniej chwili obronił jednak Ptak.

Piłkarze Chojniczanki z upływem czasu prezentowali się coraz pewniej, w przeciwieństwie do Miedzi, która po mocnym początku opadła z sił i coraz rzadziej zapuszczała pod bramkę rywali. W 30 min. doskonałą okazję do zdobycia bramki zaprzepaścił Garuch, a piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. W 39 min. gorąco zrobiło się pod bramką Misztala. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Chojniczanki, spadła pod nogi Łobodzińskiego, a ten z bliskiej odległości nie trafił do bramki!

Pierwszą groźną sytuację w II połowie gospodarze stworzyli w 54 min. Potężne uderzenie piłkarza Miedzi z trudem wybił Misztal. W 62 min. strzał Mikołajczaka, też z problemami obronił Ptak. W 67 min. kolejna kontra gości, Feciuch ze środka pola zagrał do Mikołajczaka, a ten precyzyjnym strzałem wzorcowo wykończył akcję dając Chojniczance prowadzenie 1:0.

Kolejne minuty należały do gości, którzy kontratakami stwarzali sporo problemów obrońcom i dobrze interweniującemu bramkarzowi gospodarzy. W końcowych minutach spotkania  piłkarze Miedzi podrażnieni stratą gola starali się wyrwać Chojniczance chociażby punkt, jednak bez powodzenia. Doliczony czas gry nie przyniósł zmiany wyniku i na koncie Chojniczanki „lądują” trzy punkty.

Kolejne mecze XI kolejki zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę. Następny pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem rywalem zespołu z Chojnic będzie lider tabeli  Termalica Bruk - Bet Nieciecza. Spotkanie rozegrane zostanie 11 października o godz. 15:00.

(red)

1. 11 października 2014  18:15   Jeszcze raz do Fa!   saper

Fa! Już po meczu. Miałem rację?

0
    0
  2. 6 października 2014  08:45   Do Fa   saper

Fa - co byś powiedział na przełamanie i wynik 1:0? Choć remis byłby sukcesem.

4. 4 października 2014  11:16   Brunka i PChS z Pisem na ...   anonim

Brunka i PChS z Pisem na trenera a będziemy mieli ligę mistrzów, oni wiedza jak to zrobic w przeciwienstwie do innych

0
    0
  5. 4 października 2014  10:34   Do Hh   saper

Do Hh. Kto Ciebie uczył języka polskiego? Zamiast nauczyć się to żeś się czegoś naumiał. Pamiętaj!Dobry Kibic zajmuje się tematem sportowym a nie ubocznymi docinkami.

0
    0
  6. 4 października 2014  09:58   ponarzekam, bo nikt tego nie ...   hh

ponarzekam, bo nikt tego nie robi-ch.., d-pa i kamieni kupa , chojniuczanka spadnie do 2 ligi , szkoda trochę a finster na trenera!!

9. 4 października 2014  07:19   Anonim Ty masz jakies ...   Chojnczanin

Anonim Ty masz jakies problemy emocjonalne wszedzie piszecie bzdury...

11. 4 października 2014  05:04   Do anonim Ty sie nie sikaj bo ...   Roman

Do anonim Ty sie nie sikaj bo oni i tak niemaja szans na utrzymanie spadek blisko po nastepnej kolejce szkoda kasy podatnikow na ta bieganine...