Wpadł złodziej poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

Policjanci z Chojnic zatrzymali 36 - latka podejrzanego o kradzież młotowiertarki. Mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty.

Za popełnienie przestępstwa kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Policjanci z chojnickiego wydziału prewencji uzyskali informację, że 8 czerwca doszło do kradzieży młotowiertarki z jednej z posesji w Chojnicach o czym poinformowali kryminalnych. Powiadomieni o tym przestępstwie policjanci zajmujący się takimi sprawami natychmiast przystąpili do działania. W pierwszej kolejności funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili wstępne okoliczności dotyczące kradzieży.

Następnie mundurowi zajęli się zbieraniem wszelkich informacji mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy kradzieży. Poszukując skradzionego sprzętu kryminalni sprawdzili między innymi komisy, lombardy oraz portale internetowe. W wyniku tych czynności w jednym z miejscowych lombardów funkcjonariusze odnaleźli utraconą młotowiertarkę. W dalszej kolejności policjanci zatrzymali 36 - letniego mieszkańca Chojnic podejrzewanego o to przestępstwo.

Podejrzany o kradzież mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Chojnic jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa.  Odzyskany sprzęt policjanci w najbliższym czasie zwrócą właścicielowi.

KPP

Zapisz

  1. 10 lipca 2018  23:41   Ole   Ķia

    Ja pie olę

    1
    0
    Odpowiedz