Wolontariusze WOŚP przeszkoleni

Chojniccy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy w najbliższą niedzielę będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Omówiono organizację i podstawowe zasady bezpieczeństwa o jakich należy pamiętać w czasie zbiórki pieniędzy.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy będą czuwać chojniccy policjanci.   |  fot. KPP

W tym tygodniu odbyły się spotkania chojnickich policjantów z organizatorami i kwestującymi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjant Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej przekazał kwestującym praktyczne rady dotyczące unikania zagrożeń w trakcie zbiórki. Policjant mówił między innymi o unikaniu miejsc słabo oświetlonych, bram, wchodzenia do bloków lub mieszkań oraz kwestowania po zmroku.

Radził, by młodzież organizowała się w kilkuosobowe grupy, które powinny chodzić głównie w centrum miasta i najlepiej w asyście osoby dorosłej. Zwrócono uwagę na konieczność stałego kontaktu  kwestujących z osobą odpowiedzialną za organizację akcji. W przypadku zagrożenia bądź niepokojącej sytuacji, policjant przypomniał młodym wolontariuszom telefony alarmowe, tj. 997 i 112.

 KPP

Zapisz