Wojewoda wnioskuje o wygaszenie mandatu radnego Andrzeja Platy

Niedawno do Rady Miejskiej w Chojnicach wpłynął wniosek Wojewody Pomorskiego Andrzeja Drelicha o wygaszenie mandatu radnego Andrzejowi Placie. Sprawa badana jest przez biuro prawne Urzędu Miejskiego w Chojnicach.

Reprezentujący rząd PiS wojewoda Dariusz Drelich chce pozbawić mandatu radnego Andrzeja Platy (pierwszy z lewej) z Koalicji Obywatelskiej.   |  fot. arch/A. Knitter

Jak ustaliliśmy, Wojewoda twierdzi, że Andrzej Plata już nie figuruje na liście wyborców w mieście Chojnice. Ponadto został on poinformowany, że miejski radny miał zrealizować dla miejskiego Środowiskowego Domu Samopomocy usługę o wartości 480 zł. To mają być przesłanki, by Rada Miejska Chojnic powinna podjąć uchwałę o wygaszeniu mandatu.

Andrzej Plata, radny z listy Koalicji Obywatelskiej poproszony o ustosunkowanie się do tych zarzutów powiedział: - Na ten moment nie chcę tego komentować. Niewykluczone, że odniosę się do nich na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Jest zaplanowana na 22 sierpnia – przekazał portalowi radny.

(red.)