Wojciech Siemion nie żyje

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych Wojciech Siemion zmarł tragicznie w sobotę. Miał 82 lata. Trzykrotnie gościł w Chojnicach podczas Nocy Poetów.

Wojciech Siemion i Zbigniew Buława podczas ostatniej Nocy Poetów.   |  fot. m.n.

W piątek wieczorem aktor miał uczestniczyć w koncercie "Jazz i poezja" w ramach IV Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w warszawskim Muzeum Literatury. W czwartek Wojciech Siemion uległ wypadkowi samochodowemu, po którym trafił do szpitala w Sochaczewie. Jego samochód czołowo zderzył się z ciężarówką, odbił się i uderzył w jadącego za nim Opla Omegę. Wojciech Siemion i jego żona zostali przetransportowani do szpitala, życiu kobiety nic nie zagraża.”

Taka informacja pojawiła się m.in. na www.wp.pl. Ostatni raz chojniczanie mogli podziwiać Jego kunszt aktorski, humor i bezpośredniość na jubileuszowej XV Nocy Poetów w sierpniu 2009. Była to trzecia wizyta tego wybitnego aktora na tej imprezie. Pierwsza miała miejsce podczas I Nocy. W ubiegłorocznym wydaniu recytował m.in. „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego czy „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Przeprowadził wtedy także bardzo zabawny konkurs, w czasie którego można było, po wpłaceniu 15 zł, wygrać cenną książkę z jego autografem. Należało tylko odgadnąć właściwą kartę przyporządkowaną do tej książki. Sztuka ta udała się jedynie…wiceburmistrzowi Edwardowi Pietrzykowi.

(je)                                                              

fotoreportaz.jpgrelacja_video.jpg

 1. 26 kwietnia 2010  08:53   Fakt, że Pan Buława jest ...   trendy

  Fakt, że Pan Buława jest opryskliwy nie zmienia jego roli i wkładu w organizację Nocy Poetów.

  0
  0
 2. 25 kwietnia 2010  14:04   Szacun dla Pana Buławy za ...   anonim

  Szacun dla Pana Buławy za organizację Nocy Poetów, to on sprowadza i negocuje artystów. Panie Zbyszku brawo, odwala Pan kawal dobrej roboty!

  0
  0
 3. 25 kwietnia 2010  12:40   :)   ;;;

  Zbigniew Buława i Noc Poetów....:)Dobre sobie. To jakaś kpina i żenada. Z niego to jest prawdziwy "poeta" araczej bajkopisarz.

  0
  0