Włodarze chcą udoskonalić kąpielisko nad jeziorem Grochowskim

Wójt Gminy Chojnice, pro forma, wysłał do włodarza Gminy Kęsowo pismo z propozycją wspólnego, solidarnego (po połowie) zaprojektowania i sfinansowania miejsca odpoczynku w sąsiedztwie projektowanej i budowanej ścieżki rowerowej nad jeziorem Grochowskim.

Budowa ścieżki rowerowej nad jeziorem ma kosztować około 200 tys. zł. Samorządy kosztami podzieliłyby się po połowie.   |  fot. kesowo.pl

Zbigniew Szczepański oraz Radosław Januszewski wpadli na pomysł stworzenia małego kompleksu wypoczynkowego dla mieszkańców swoich samorządów, którzy od lat chętnie korzystają z kąpieliska nad jeziorem Grochowskim (pow. tucholski). Obaj wójtowie planują wykorzystać fakt, że planowo do końca 2021 roku, samorządy połączą się siecią ścieżek rowerowych. Te ułatwią amatorom letnich, nadjeziornych zabaw, bezpieczny dojazd do kąpieliska.

- Do końca przyszłego roku planujemy w Silnie, przy kościele, do granicy z województwem kujawsko-pomorskim, do mostu w kierunku Tucholi, po lewej stronie, zakończyć budowę ścieżki rowerowej. To jest odcinek około kilometra. Gmina Kęsowo ma zbudowaną ścieżkę na odcinku Żalno - Piastoszyn. Prawdopodobnie końca 2021 roku spotkamy się z tymi ścieżkami na moście -opowiada włodarz Gminy Chojnice. Za wspomnianym przez wójta mostem, około 100 metrów dalej, odbija się w ścieżkę wiodącą nad jezioro Grochowskie.

- To może być świetne miejsce wypoczynkowe dla rowerzystów, pieszych. Mogłoby składać się z wiaty, pomostu na jeziorze, stojaków na rowery itp. Powinno być też skomunikowane z planowaną ścieżką rowerową. To miejsce mogłoby też pełnić funkcje informacyjne o naszych pięknych gminach, o naszych potencjałach społeczno-gospodarczych - argumentuje Zbigniew Szczepański.

Wójt Jarosław Januszewski, pomysł swój i wójta Gminy Chojnice (na podstawie wysłanego pisma), przedstawiał już na komisjach wspólnych swojej gminy. Ta wstępnie pomysł zaakceptowała.

Anna Zajkowska